Ryzen 5 5600X sogutucu tavsiyesi

baybarsyontar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
Mumkunse en iyi fiyat performans urununu almak istiyorum. RGB'si olup olmamasi benim için cok onemli bir ozellik degil fakat olursa hayir demem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, kasanız maksimum 160mm'ye kadara CPU soğutucusu destekliyor. Ekte bırakacağım ürün ise 157mm. Bu ürünü tavsiye ediyorum.

Bu olabilir.
Bu şekilde montajlanan soğutucuları istemiyorum maalesef çıkartırken işlemciye çok fazla yük bindiği için hiç güvenilir gelmiyor. Eski FX-6300 işlemcim bir kaç defa böyle bir soğutucuyu çıkartmaya çalışırken altına yapışıp kalmıştı sağa ya da sola oynatılamadığı için.

@baybarsyontar

Tahmin ediyorum ısı problemi yaşıyorsunuz. Öncelikle kasanızın hava geçirgenliği bana oldukça sıkıntılı geldi. İşlemci kullanımınız ne şekilde işliyor? CPB, PBO gibi ayarlarınız açık mı?
Şu ana kadar ısıdan dolayı işlemcimin yavaşladığı ya da performansımın düştüğü olmadı. Sadece daha serin çalışmasını istiyorum stok fanın soğutabildiğinden. Kasamın önünde 2 adet fan, bir adet arkada ve bir adette yukarıda olmak üzere totalde de iki adet egzoz fanım var.

Bu şekilde montajlanan soğutucuları istemiyorum maalesef çıkartırken işlemciye çok fazla yük bindiği için hiç güvenilir gelmiyor. Eski FX-6300 işlemcim bir kaç defa böyle bir soğutucuyu çıkartmaya çalışırken altına yapışıp kalmıştı sağa ya da sola oynatılamadığı için.
Bu kullandığınız macuna ve anakartınızın durumuna bağlı. Onun dışında başka bir şey bulmaya çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı