Ryzen 5 5600X sogutucu tavsiyesi

Ancak bulamadım, ki bulmak neredeyse imkansız. En mantıklısı kule tipi bir soğutucu almak gibi geliyor bana.

Bu macunu alarak da yolunuza bakabilirsiniz sorunsuz bir şekilde.

@baybarsyontar

Ben kasanızı değiştirdiğiniz takdirde ciddi bir fark olacağını düşünüyorum. Özellikle Airflow bir kasanın etkisi hissedilir şekilde yaşanır. He yine de bir soğutucu almak istiyorsanız Arctic Freezer Esports tek fanlı olarak alınabilir. Ekstra bir fan daha ilerleyen zamanda eklenerek güzel bir performans sağlanır. Boyutları itibariyle RAM'leri rahatsız etmeyen bir yapısı var. Hazır likit soğutucu düşünüyorsanız: Ekstra bütçe-240 mm'lik bir yapı ve yeni bir kasa gerekecektir.

Amd'nin işlemcinin yanında verdiği soğutucunun aynı tipinde ancak sıcaklık üzerinde daha büyük etkisi olacak bir soğutucu bulabileceğinizi sanmıyorum.

Biraz bütçe çıkabilirseniz Fuma 2 alabilirsiniz. Ciddi fark yaratıyor.

Yalnız şunu da belirteyim, yük altında 80 civarı derecelerin standart soğutucu ile normal olduğu konuşuluyordu Reddit'te 5600x için. Hatta aynı konudan technopat videolarında da bahsedildi. Diğer jenerasyon Ryzen'lere göre biraz daha sıcak çalışıyor.

Eğer 400'ün üstüne çok çıkmam diyorsanız da en iyi seçenek bence arctic freezer 34 esports duo(duo olması önemli), teknobiyotik'de 480 lira.

@baybarsyontar

Ben kasanızı değiştirdiğiniz takdirde ciddi bir fark olacağını düşünüyorum. Özellikle Airflow bir kasanın etkisi hissedilir şekilde yaşanır. He yine de bir soğutucu almak istiyorsanız Arctic Freezer Esports tek fanlı olarak alınabilir. Ekstra bir fan daha ilerleyen zamanda eklenerek güzel bir performans sağlanır. Boyutları itibariyle RAM'leri rahatsız etmeyen bir yapısı var. Hazır likit soğutucu düşünüyorsanız: Ekstra bütçe-240 mm'lik bir yapı ve yeni bir kasa gerekecektir.
Kesinlikle katılıyorum. Çevremde 5600x'i stok fanıyla kullanan biri vardı. Kasası da öyle aman aman bir kasa değil, sadece hava sirkülasyonu fiyatına göre başarılı mesh yapıda bir kasa. En fazla 61 dereceleri gördüğünü söylüyordu. Muhtemelen kasa değişirse sıcaklık değerleri olumlu bir biçimde etkilenecektir.

Son düzenleme:
Kasa sıkıntısı var ise size aşağıda bıraktığım kasayı öneririm.

Önü mesh bir yapıda resimde öyle durduğuna bakmayın.
Bu sıvı soğutucu sizce iş görür mü fiyatına göre?
DarkFlash marka.

Ben de almayı düşünüyorum, alınacak bir soğutucuysa arkadaşımızın da işini görebilir.

[/URL]

Son düzenleme:
Farklı bir konu açılmalı. Sıvı soğutucular ile aram yok pek. :(
Teşekkürler yine de :)
Mumkunse en iyi fiyat performans urununu almak istiyorum. RGB'si olup olmamasi benim için cok onemli bir ozellik degil fakat olursa hayir demem.
Az önce yazdığım mesaj silinmiş, tekrar benzerini yazıyorum;

Hocam AMD'nin stok soğutucuları işlemcilerine yetecek seviyede oluyor genelde. Kule tipi soğutucu almanızın bir mantığı olmayacak Noctua gibi kaliteli bir marka almadığınız müddetçe.

Kasa değişikliğine giderseniz eminim ki olumlu bir etkisi olacaktır sisteminiz adına.
Donanımlarınızda da o ferahlığı hissedersiniz.

Son düzenleme:
Teşekkürler yine de :)

Az önce yazdığım mesaj silinmiş, tekrar benzerini yazıyorum;

Hocam AMD'nin stok soğutucuları işlemcilerine yetecek seviyede oluyor genelde. Kule tipi soğutucu almanızın bir mantığı olmayacak Noctua gibi kaliteli bir marka almadığınız müddetçe.

Kasa değişikliğine giderseniz eminim ki olumlu bir etkisi olacaktır sisteminiz adına.
Donanımlarınızda da o ferahlığı hissedersiniz.

Bütçe dostu kule tipi soğutucuları almanın neden mantıksız bir seçim olduğunu düşünüyorsunuz? Hem Wraith spire, hem de Wraith Prism kullandım R5 3600 işlemcim ile, ve Arctic Freezer 34 Duo'yu aldıktan sonra hem sıcaklık'ta hem de ses'te kayda değer farklılıklar gözlemledim.

Bende Artic freezer 34 duo alacaktım ama kasam elvermediği için likit sıvı soğutucu aldm xpg levante 240mm çok memnunum. Stok fanla traktör gibi çalışan pc su an power tuşuna bastığımda açıldığını anlamak için rgb ışıklarına bakıyorum o derece. Öneririm

Yeni konular

Geri
Yukarı