Ryzen 5 5600X (Total socket Power CPU) oyunlarda kırmızı gözüküyor

can cvk

Hectopat
Yer
bartın
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İyi günler, bu yakınlar da yeni bir sistem topladım ve AMD Ryzen 5600X stok soğutuculu işlemciyi kullanıyorum. Bazen oyunlar da AMD Ryzen Master'dan baktığım da ppt (Total socket Power CPU) grafiğinin sarı ve kırmızı arası gidip geldiğini görüyorum sistemim de bunun bir sorun çıkarıp çıkarmayacağını ve ne olduğunu bilmiyorum. Sıcaklık değerlerim oyunlar da 60 ve 70 derece arası oynuyor.
Sistem özellikleri:
2*gskıll 8 GB Ripjaws V siyah 3600MHz CL18 DDR4 Single kit RAM.
ASUS TUF Gaming GT301 RGB tempered glass USB 3.2 mid Tower kasa = 3 giriş fanı 1 egzoz fanı.
SanDisk 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 1750 MB yazma)
ASUS TUF Gaming B450M-PRO II 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 DP HDMI mATX anakart.
AMD Ryzen 5 5600X mpk 3.7GHz 32MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
ASUS TUF GeForce RTX 3060 Gaming OC 12 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
ASUS TUF Gaming 750b 750W 80+ Bronze 135mm fanlı PSU.

1618794818230.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normaldir. Eğer manuel voltaj ayarı yapmadıysanız, dengesiz voltaj verdiğinde doğal olarak fazla güç çeker ve sarı kırmızı görürsünüz. Endişelenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. :)

Manuel olarak hiçbir şey yapamdım sistemi aldığım gibi hazır kurulumu yapılmıştı biosta da ama ben onları auto ya yanlışlıkla alıp tekrar profile 1 e tıklayıp geri almıştım.ve ayarlarım da şöyle görünüyor.Ve bazen oyunlar da sıcaklığım artmasa bile giriş fanları anlık çok fazla çalışıp sonra normale dönüyor.
1618795967131.png

Bir sorun yok, olması gerektiği gibi. İşlemcin stok ayarlarda olduğu için güç limitleri düşük ve bu limitlere yaklaştığı için öyle gösteriyor. Bir problem yok. Fazla güç çektiği falanda yok, dert etmeyin.

Son düzenleme:
Bir sorun yok, olması gerektiği gibi. İşlemcin stok ayarlarda olduğu için güç limitleri düşük ve bu limitlere yaklaştığı için öyle gösteriyor. Bir problem yok. Fazla güç çektiği falanda yok, dert etmeyin.
üst limiti 76 w gösteriyor izlediğim bir youtube videosunda 1000w değer vardı. kulanımda da zaten sürekli %50 nin üstünde değer normal mi?

@curiousoftech

Yeni konular

Geri
Yukarı