Ryzen 5 5600X ve ASUS B550M BIOS'unu ayarlama

Musto Nazen

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar, Ryzen 5 5600X işlemcisiyle ASUS B550M BIOS'unda uyuşmamazlık varmış. Takınca direkt çalıştırılamıyormuş öyle duydum. Bu işlemi nasıl yapabilirim? Daha önce hiç AMD işlemcim vb. bir şey olmadı. İlk sistemim.

Hangi modeli almak istiyorsun?
Aldım hocam anakartı. Modeli tam olarak attığım linkteki
Eğer bios flashback tuşu var ise USB ye bios atıp flashlayabilirsiniz.
Anakartta mı oluyor tuş yoksa işlemcide falan mı? Hiç bilgim yok tuhaf sorular sorabilirim kusura bakmayın

Söylediğiniz işlemleri nasıl yapabileceğime dair youtuba video var mı hocam? Ne diye aratmalıyım tam olarak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kolay gelsin.

Ne BIOS güncellemesi ne başka bir şey. Kesinlikle stabil olmayan bir kart maalesef, 2 aydır uğraşıyorum neler yaptım olmadı, olmuyor. 3600'e alınca RAM'leri sistem stabilitesi gidiyor, 5000 okuma SSD'yi tanıyor tanımıyor, BIOS saçmalıyor. Vsvs 5000 serisi işlemciler için hala doğru düzgün tamamlanmış bir anakart yok. Çok sıkıntı çıkınca ASUS aldım Vatan'dan onda da aynı. Saçma sapan işler, hep bir acele ile çıkarılıyor desteği yok kösteği yok, sonra güncelleme ile düzeltilmeye çalıştıkça karışıyor, aradan 1 sene geçince vs bir final sürümle anca topluyor zaten o zamanakadar da yenileri gelmiş oluyor.

bende benzer bir sorun yaşıyorum bakabilir misiniz ?

Ne BIOS güncellemesi ne başka bir şey. Kesinlikle stabil olmayan bir kart maalesef, 2 aydır uğraşıyorum neler yaptım olmadı, olmuyor. 3600'e alınca RAM'leri sistem stabilitesi gidiyor, 5000 okuma SSD'yi tanıyor tanımıyor, BIOS saçmalıyor. Vsvs 5000 serisi işlemciler için hala doğru düzgün tamamlanmış bir anakart yok. Çok sıkıntı çıkınca ASUS aldım Vatan'dan onda da aynı. Saçma sapan işler, hep bir acele ile çıkarılıyor desteği yok kösteği yok, sonra güncelleme ile düzeltilmeye çalıştıkça karışıyor, aradan 1 sene geçince vs bir final sürümle anca topluyor zaten o zamanakadar da yenileri gelmiş oluyor.

Geri
Yukarı