Ryzen 5 5600X ve GTX 1080 sisteme PSU tavsiyesi

Arda Yucal

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Bilgisayarımın güç kaynağını değiştirmek istiyorum. Sistemim:
  • Anakart: B450 Aorus Elite.
  • İşlemci: Ryzen 5 5600X.
  • Ekran kartı: GTX 1080 MSI Armor.
  • RAM: 2 X 8 GB Crucial 2133 MHz.
  • CPU soğutucu: Gametech Hydra 240 mm.
  • Güç kaynağı: Xigmatek X-Calibre 600W 80+
  • Sistem bu şekilde güç kaynağım iyi olmadığı için kaliteli bir güç kaynağı ile değiştirmek istiyorum. Bütçe olarak tam bir şey belirtmedim ama 700TL civarı olabilir fakat iyi bir şey için daha fazla da verebilirim.

Hocam ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorsanız 750 watt almanızı öneririm yeni kartlar resmen elektrik yiyorlar.

Hocam ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorsanız 750 watt almanızı öneririm yeni kartlar resmen elektrik yiyorlar.

Ekran kartını değiştirmeyi düşünmüyorum ama almışken de geleceğe yönelik olsun istiyorum.
Hızlı kargo olduğu için aklımda şuan bu var bu nasıldır peki?

Bunu alın rahatınıza bakın:

Biraz daha veririm derseniz bu canavarı alın:

Sisteminizde ortalama 500W bir PSU fazlasıyla yeterli gelecektir. Bunu belirtmemde fayda var.

Bunu alın rahatınıza bakın:

Biraz daha veririm derseniz bu canavarı alın:

Sisteminizde ortalama 500W bir PSU fazlasıyla yeterli gelecektir. Bunu belirtmemde fayda var.
Sanırsam XPG Core Reactor 650Watt olandan alacağım. Bugün sipariş vereceğim için tekrar sormak istedim. 865 Tl'yi hak eder mi bu PSU?

Normal fiyatı 750-800TL arasıydı. A Tier bir PSU. Yani alabileceğiniz en üst PSU'lardan biri. Hak eder kesinlikle.

Tier List:

Normal fiyatı 750-800TL arasıydı. A Tier bir PSU. Yani alabileceğiniz en üst PSU'lardan biri. Hak eder kesinlikle.

Tier List:

Tamamdır çok teşekkür ediyorum. Şimdi sipariş veriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı