Ryzen 5 5600X ve RTX 3070 sistem iyi mi?

AliEn38

Kilopat
Selamlar, yakın zamanda sistem toplayacağım fakat stok sorunlarının düzelmesini bekliyorum. 1 ay öncesinde bir konu açmıştım, oradan sizden aldığım tavsiyelere ek kendi istediğim parçaları ekleyerek bir sistem oluşturdum fakat parçalarda fiyatlara takılmayın. Çünkü indirim kovalıyorum, alacağım anda en uygunu hangisi olursa onu alacağım. M.2 NVMe SSD alacağım ama indirimine ve hızına göre seçiyorum.

Anakart daha seçmedim, X570 chipset ve M.2 soğutma bloklu düşünüyorum.

Ekran kartı RTX 3070 olacak fakat stok sorunu var, 6.500 olan Palit kart şu an 8500 civarlarında yanlış hatırlamıyorsam.

Ekran Alıntıs2ı.JPG

Ya Palit Gamerock OC alacağım ya da Gigabyte Vısıon.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ekran Alıntısı.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
17000 TL.

Son düzenleme:
Selamlar, yakın zamanda sistem toplayacağım fakat stok sorunlarının düzelmesini bekliyorum. 1 ay öncesinde bir konu açmıştım, oradan sizden aldığım tavsiyelere ek kendi istediğim parçaları ekleyerek bir sistem oluşturdum fakat parçalarda fiyatlara takılmayın. Çünkü indirim kovalıyorum, alacağım anda en uygunu hangisi olursa onu alacağım. M.2 NVMe SSD alacağım ama indirimine ve hızına göre seçiyorum.

Anakart daha seçmedim, X570 chipset ve M.2 soğutma bloklu düşünüyorum.

Ekran kartı RTX 3070 olacak fakat stok sorunu var, 6.500 olan Palit kart şu an 8500 civarlarında yanlış hatırlamıyorsam.

Eki Görüntüle 831882

Ya Palit Gamerock OC alacağım ya da Gigabyte Vısıon.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 831880
Hocam sistem iyi görünüyor. Ama monitörünüzü 2K 144Hz almaya çalışın. Kasaya bu kadar para vermek istemeyebilirsiniz. Onun dışında sistem iyi.

Sanırım beyaz temalı bir şey yapmak istiyorsunuz, stoklar geldiğinde ekran kartını 3070 Vision OC seçebilirsiniz. Eğer kabloların beyaz görünmesi sizin için önemli değilse CF750 değil de XPG Core Reactor daha mantıklı.

14900 civarı tutuyor.

RAM olarak bu:
Anakart olarak bu:
Daha iyi olur bence. Elinize sağlık. Arkadaş artan parayla M.2 SSD alabilir.

RAM olarak bu:
Anakart olarak bu:
Daha iyi olur bence. Elinize sağlık. Arkadaş artan parayla M.2 SSD alabilir.

Anakart X570 ile değiştirdim, arkadaş öyle istiyormuş. Bir de 1 TB M.2 ekledim.

RAM konusunda olabilir. Sağ olun.

RAM olarak bu alınırsa iyi sistem.
@Arda_Animations neden kızgın attın?

Yeni konular

Geri
Yukarı