Ryzen 5 7600X işlemci yük altında 88 derece normal mi?

Alaxel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ryzen 5 7600X işlemcim var boştayken 55 derce yük altında 88 dereceyi görüyordü bende.

Curver optimize - all Core yaptım.

Sıcaklık azaldı ama tuhaf bir durum var boştayken 40-41 derece, Cyberpunk 77 açınca 55 derece, stres testine girince 64 civarı şimdi anlamadığım boş iken 40 ise stres testine girince 75 derece bekliyor insan ama fazla ısınmıyor.

Sorunum ise boşta iken çalışmayan bir işlemciye göre sıcak, stres testinde iken çok soğuk geliyor sebebini tahmin eden var mı?

Dosya Ekleri

• tecno .png
    tecno .png
    92 KB · Görüntüleme: 70
  • tecno 2.png
    tecno 2.png
    232,6 KB · Görüntüleme: 62
7600X ile 3600 aynı güçte değil. O nedenle sıcaklık farkı olması normal. Oyunlardaki değerlerin de gayet iyi. Son dönemdeki güçlü işlemcilerin çoğu serin çalışmıyor iki markada da zaten. Eco mode deneyebilirsin.

Bu arada imzanı sevdim.
Teşekkürler.

Ryzen 5 7600X işlemcim var boştayken 55 derce yük altında 88 dereceyi görüyordü bende.

Curver optimize - all Core yaptım.

Sıcaklık azaldı ama tuhaf bir durum var boştayken 40-41 derece, Cyberpunk 77 açınca 55 derece, stres testine girince 64 civarı şimdi anlamadığım boş iken 40 ise stres testine girince 75 derece bekliyor insan ama fazla ısınmıyor.

Sorunum ise boşta iken çalışmayan bir işlemciye göre sıcak, stres testinde iken çok soğuk geliyor sebebini tahmin eden var mı?
Hocam bendede aynı işlemci varda çok ısınıyor bu curve optimize - all core falan nasıl yapılıyor bunun yanında başka birşeyler daha yapıyor musunuz? Ben technopatın bir videosunda görerek biostan eco mode ayarını yapmıştım(config TDP ayarını 65W çektim) Ama değişen çok bir şey olmuyor en azından bende öyle çok basit işlem, oyunlarda bile işlemci 75 80 derecede geziyor.

Geri
Yukarı