Ryzen 5 7600X vs Ryzen 7 7700X

KaylaZ

Kilopat
Aralarında 2200₺ fark var. Değer mi değmez mi bilemiyorum. Birkaç yerde karşılaştırma videolarını izledim. İşlemcilerden hangisini alırsam alayım eco mod ile kullanacağım ve karşılaştırma videolarından gördüğüm kadarı ile aralarında çok aşırı derecede bir fark göremedim. Sistemin daha geleceğe yönelik olmasını istediğim için 7700X yerine 7600X alıp aradaki fiyat farkını anakart bütçesine koyup PCI-e 5 anakart almayı düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? 7700X aradaki 2200 TL fiyat farkına değer mi?

Bence değmez. AM5 uzun soluklu bir platform olacak. Yatırımı iyi bir anakarta yapmak daha mantıklı. İlk nesil Ryzen işlemcilerle 3. veya 5. nesil işlemciler arasındaki devasa farkları gördük. 7600X de gayet iyi bir işlemci. Sonraki nesillere kadar üzmeden götürür. İlerde atıyorum 9800x3d gibi bir işlemciye geçilir.

Bence değmez. AM5 uzun soluklu bir platform olacak. Yatırımı iyi bir anakarta yapmak daha mantıklı. İlk nesil Ryzen işlemcilerle 3. veya 5. nesil işlemciler arasındaki devasa farkları gördük. 7600X de gayet iyi bir işlemci. Sonraki nesillere kadar üzmeden götürür. İleride atıyorum 9800x3D gibi bir işlemciye geçilir.

@KaylaZ 7600X alıp ileride 3D modellerine geçebilirsin. Oyun tarafında 7700X ile pek bir farkı yok.

Anladım hocam. Peki bu iki anakarttan hangisini seçmeliyim sizce ve neden? Aralarında 1K gibi bir fark var.

Anladım hocam. Peki bu iki anakarttan hangisini seçmeliyim sizce ve neden? Aralarında 1K gibi bir fark var.

OC yapma gibi bir düşünceniz var mı?
Intel anakart attım yanlışlıkla düzelttim özür diliyorum.

Aralarında ahım şahım vark yok. Ancak M.2 yuvası fazlalığı, VRM açısından 1 tane fazla olması ve aydınlatma bulunuyor olması güzel :) Tercim TUF olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı