Ryzen 5 İşlemciler Satışta!

Cpu kullanımına bakarak işlemci karşılaştırılmaz. Örneğin: Amd FX 8300, GTX 970 ile 1-2 çekirdeği hariç Hitman 2016'da %15 kullanılıyor iken aşırı derecede fps drop yaptığını gördüm. Veya benim eski Q8300 işlemci %80 kullanılıyordu fakat darboğaz oluyordu ve 60 fps almam gerekirken 45 fps alıyordum.

Cpu kullanımına bakarak işlemci karşılaştırılmaz. Örneğin: Amd FX 8300, GTX 970 ile 1-2 çekirdeği hariç Hitman 2016'da %15 kullanılıyor iken aşırı derecede fps drop yaptığını gördüm. Veya benim eski Q8300 işlemci %80 kullanılıyordu fakat darboğaz oluyordu ve 60 fps almam gerekirken 45 fps alıyordum.

Çekirdek gücünün yetmemesiyle çekirdek gücünden fazlasına ihtiyaç duyulmamasını aynı kefeye koyamayız. FX'te zamanında ihtiyaç varken yetmediğinden sorun yaşandı. Ryzen'de ise şimdilik fazlasıyla yetiyor ve hatta muadil rakibi intel işlemcilerden daha az ihtiyaç duyuyor. Fark bariz ortada ayrıca CPU kullanımı işlemcinin ömrü hakkında yapılan tahlillerde çok önemlidir.

Sonuna kadar haklısın kardeşim, bu ülkede devlet kendi milletini soyuyor ve soyduruyor. Dolar kuru yetmezmiş gibi bir de vergi yüküyle bizi öpüyorlar. O yüzden sonuna kadar HAYIR.

He öyle olunca dolar kuru 1'e indi vergiler kalktı asgari ücrette 5.000 oldu gelecekten yazıyorum günlerden 17 nisan R7'yi 600 TL'ye 1080'i de 900 TL'ye aldım herkes mükemmel sistemler topluyor 1 alana 1 bedava kampanyalar falan var. :) Konumuz forum da siyaset yapmak değil. R5'lerin performans testlerini merakla bekliyorum 1500X gözüme ayrı güzel göründü.

1914 de 1TL=3.70 dolardı
Konu buraya nasıl geldi? :)
Bu nasıl bir kdv kardeş 200 lira kdv mi olur? bıktım bu ülkeden
Ha bu arada istediğin kadar vergilere karşı ol... Zaten çoğu kişi vergilerden şikayetçi ama benim atalarım bu ülkeyi yeni nesil laf atsın diye o kadar zorluğa katlanıp kurtarmadı!..

Eleştireceksen sistemi eleştir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı