Ryzen 5 Pro 4650G bilgisayarda ekrana görüntü gelmiyor

AlphaBey

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce topladığım bilgisayar geldi, kurulumlari kendi bilgim ve anakart kullanım kılavuzu eşliğinde yaptım fakat monitöre ekran gelmiyor,ni signal yazıyor. Tüm parçalar eksiksiz çalışıyor fakat HDMI takıyorum, connected diyor ama ekran gelmiyor.

Sistem bilgileri:
AMD Ryzen 5 Pro 4650G 4.2 GHz 6 çekirdek 11MB AM4 7nm işlemci (tray, fanlı)

ASUS Prime B450M-A II 4400MHz(OC) RGB M.2 AM4 mATX anakart.

Kingston 16 GB(2x8) HyperX Fury 3200MHz CL16 DDR4 RAM (HX432C16FB3K2/16)

Gigabyte 512 GB NVMe okuma 1700 MB-yazma 1550 MB M.2 SSD (GP-GSM2NE3512GNtd)

Power Boost VK-E03C 550W 80+ USB 3.0 ATX mid Tower kasa.

LG 27" 27MK400H-B 2ms 75Hz HDMI, D-Sub FreeSync monitör.

Not: Ekran kartı yok!

Yaptığım işlemlerin şunlar;
SSD'yi taktım.
RAM'leri 1. ve 3. sokete taktım (diğer soketleri de denedim hatta RAM'leri tek tek olarak da taktım)
İşlemciyi ve CPU fani taktım.
Anakarta güç verdim PSU'dan gerekli pini taktım.
Anakart üzerinde ki 8'li pini taktim.
Fan kablolarını taktım.
USB 3.2 kablosunu ana karta taktım.
HD Audio kablosunu anakarta taktım.
USB kablosunu anakarta taktım.
LED, Power ve reset buton kablolarını anakarta taktım.

PC çalışıyor fanlar çalışıyor, anakart üzerinde ki ışıklar yanıyor fakat monitöre bir çıktı olmuyor. Belki monitör sıkıntılıdır diyeceğim fakat sabah farklı bir bilgisayarda denedim ilk başka no signal derken daha sonra düzeldi. TV'ye taktım kasayı HDMI ile yine görüntü gelmedi. Bana bu konuda aciliyetle yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Bir not daha düşeyim, içerisinde isletim sistemi yok, FreeDOS.

Buradaki işlemleri sıraıyla uygulamanız gerekiyor.
Aşağıdaki link üzerinen ''ASUS Prime B450M-A II'' için BIOS güncellemesini indirebilir ve yine orada anlattığı şekilde USB içindeki dosyanın yeniden adlandırılması hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Yardımlar için çok teşekkür ederim. Yeni nesil anakartlarda bios flashback teknolojisi sayesinde flasha güncel bios sürümünü atarak ekranı açmadan güncelleme yaptım ve açıldı. Yapamayan kişilere umarım bir yararı dokunur burada yardımcı olanların ve yorum yapanların

Merhabalar,
İşlemci: AMD Ryzen 5 Pro 4650G.
Anakart: MSI B450M - a Pro Max.

Dün topladığım sistemde aynı problem ben de yaşadım. Tüm bileşenler görünür de aktif olarak çalışıyor gözüküyor lakin görüntü gelmiyor. Cevapları baktığımda bazı arkadaşlar flashback ve düşük bir işlemci takıp çözdüğünü söylüyor. Kesin çözüme ulaşan arkadaşlar nasıl yaptıklarını detaylı yazabilirse veya detaylı bir rehber varsa paylaşırsa ben de BIOS güncelleme çözümünü deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı