Ryzen 5 Pro 4650G - MSI A320-A Pro BIOS görüntüsü gelmeden Windows açılıyor

MuratARSLANER

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba çok ilginç ve değişik bir problemim var.
A320M-A Pro anakart ve Ryzen 5 Pro 4650G işlemci satın aldım. İlk sistemi kurduğumda görüntü gelmedi ve araştırmalarıma göre BIOS Update yapmam gerektiğini öğrendim. Çevremden Ryzen 3 2200G işlemci edinip sisteme BIOS Update yaptım. Ryzen 5 işlemcimi taktığım zaman BIOS ekranı gelmeden direkt Windows açılıyor. BIOS ekranı geliyor fakat görüntü alamıyorum. Ekran kartı takılı, HDMI kablomu on-board soketime taktığım zaman BIOS'a girebiliyorum.
Veyahut da Ryzen 3 2200G işlemciyi taktığım zaman HDMI kablomu ekran kartıma takınca BIOS ekranına girebiliyorum. Bunun çözümü veyahut da sorunu nedir?

Son düzenleme:
Boot sorunu çözüldü mü?
Boot sorunumu fast boot seçeneğini bulamadığım için sadece UEFI olan modu CSM-UEFI moduna aldığım zaman sorunum çözüldü şu an ekran kartımdan hdmı çıkış alıp bios'a girebiliyorum. Sadece aygıt yöneticisinde on-board olan ekran kartı kod 43 hatası veriyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,4 KB · Görüntüleme: 19
Boot sorunumu fast boot seçeneğini bulamadığım için sadece UEFI olan modu CSM-UEFI moduna aldığım zaman sorunum çözüldü şu an ekran kartımdan hdmı çıkış alıp bios'a girebiliyorum. Sadece aygıt yöneticisinde on-board olan ekran kartı kod 43 hatası veriyor.
AMD ekran kartını devre dışı bırakın.

Şu an tek sorun on board ekran kartının ünlem vermesi ve kod 43 hatası vermesi. Bir sorun teşkil etmeyecek ise kapatabilirim konuyu.
Aksine gözükmesi gerekiyor. Sıkıntı yok ise konuyu çözüldü olarak işaretleyebilirsiniz.
Bir de ram 8,00 GB (kullanılabilir: 7,39 GB) olarak gözüküyor nedeni nedir

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı