Ryzen 5600h işlemciden ıslık sesi geliyor

Reddington

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Yaklaşık 4-5 gün önce aşağıda linki bulunan laptopu satın aldım.

Özetle Ryzen 5 5600h ve RTX 3060 barındırıyor.

Ürün çok güzel performansına falan bayıldım biraz undervolt ile 70 dereceyi de geçmiyor ancak boştayken işlemciden geldiğini düşündüğüm inceden inceden gelen bir ıslık sesi var.

Oyundayken bu ses kesinlikle yok sadece fanların sesi duyuluyor ancak masaüstünde veya tarayıcıda dolanırken hafif hafif kulağıma geliyor. Klavyeye kulağımı dayayınca da rahatlıkla duyabiliyorum.

Acaba undervolt yüzünden mi falan diye her şeyi eski hale getirdim yine aynı ses devam ediyor. Sorun ne olabilir? Veya bu Ryzen işlemciler bu şekilde mi çalışıyor acaba?

i7 12. nesil şirket laptopum var onda en ufak bir ses yok sadece ısınınca hafif bir fan sesi o kadar.

Ryzen işlemcili laptop kullanan varsa bir kontrol edebilir mi benim için :)

Şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ses böyle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ses böyle mi?

yok hocam böyle değil bu baya bariz bi ses benim ki çok daha hafif ve duyulması zor ama yine de ortam çok sessizse kendini belli ediyor. Ses kaydı almıştım mp4 yapabilirsem youtube'a yükleyeceğim.

Herkese merhaba,

Yaklaşık 4-5 gün önce aşağıda linki bulunan laptopu satın aldım.

Özetle Ryzen 5 5600h ve RTX 3060 barındırıyor.

Ürün çok güzel performansına falan bayıldım biraz undervolt ile 70 dereceyi de geçmiyor ancak boştayken işlemciden geldiğini düşündüğüm inceden inceden gelen bir ıslık sesi var.

Oyundayken bu ses kesinlikle yok sadece fanların sesi duyuluyor ancak masaüstünde veya tarayıcıda dolanırken hafif hafif kulağıma geliyor. Klavyeye kulağımı dayayınca da rahatlıkla duyabiliyorum.

Acaba undervolt yüzünden mi falan diye her şeyi eski hale getirdim yine aynı ses devam ediyor. Sorun ne olabilir? Veya bu Ryzen işlemciler bu şekilde mi çalışıyor acaba?

i7 12. nesil şirket laptopum var onda en ufak bir ses yok sadece ısınınca hafif bir fan sesi o kadar.

Ryzen işlemcili laptop kullanan varsa bir kontrol edebilir mi benim için :)

Şimdiden teşekkürler.
Açarsan laptopu garantisi gidecek imkanın varsa değişim yapmayı deneyebilirsin.

Açarsan laptopu garantisi gidecek imkanın varsa değişim yapmayı deneyebilirsin.
öyle bir niyetim yok zaten bir format atarım en fazla öyle denerim olmazsa iade ederim bir haftaya falan

Klavye ışığını kapatıp dinler misin bi
denedim, maalesef devam ediyor hala kulağımı f ve g tuşlarının olduğu alana dayayınca ince ince bir ıslık sesi

Geri
Yukarı