Ryzen 5600X Cinebench R20 skoru ortalamadan %10 az

downforce

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, yeni bir sistem topladım ASUS TUF X570, 5600X ve Corsair 2x8 3600MHz'lik RAM'ler ile. Soğutucu olarak da H100I GTX kullanıyorum. İşlemci yük altında 75-76 dereceleri görüyor. Boşta 49-50'lerde. Herhangi bir testte ortalama %10 daha az puan alıyor işlemci. Bunun nedeni ne olabilir? R20 puanı 3850 mesela.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsi son sürüm kurulu. Bios son sürüm. Soğutucu da özel ayar yaptım fanlar 800 rpm de falan. Pompa sessiz modda. Performansa gecince 45-69 falan oluyor. Mx4 macun.

Hepsi son sürüm kurulu. Bios son sürüm. Soğutucu da özel ayar yaptım fanlar 800 rpm de falan. Pompa sessiz modda. Performansa gecince 45-69 falan oluyor. Mx4 macun.

Hocam pompa hızını ve fanları biraz artırmayı deneyip sıcaklıkları gözlemleyin. Eğer hafif bir montaj yaptıysanız montaj baskısını biraz artırabilirsiniz, fazla abartmadan.

Ortalamadan kastınız nedir? O.C yapmayı denediniz mi? Sabit voltaj vererek hız aşırtma yapın.

Yaptığım değişik testlerde aldığı puanlar. Misal PassMark de işlemcinin ortalama puanı 22400'lerde benim işlemci 20400 alıyor. O.C. Denemedim çünkü taktım çalıştırdım herkes gibi ve standart puanları almasını umdum :)

Oda sıcaklığın nasıl? İşlemci kendini dengeli kullanımda boostlasa bile bu sıcaklık 5-10 derece kadar fazla gibi bence bileşenleri söküp tekrar takıp test ediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı