Ryzen 5600X oyunlarda 90 derece oluyor

Micrest

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast RGB Dual Kit(2x8) CL16 DDR4 Ram
Anakart
MSI B550- A Pro AM4 Soket
Yeni bilgisayar topladım, özellikleri aşağı belki ilgisi olur diye yazıyorum.

RAM: Kingston Fury Beast RGB Dual kit(2x8) CL16 DDR4 RAM.
SSD: WD Blue SSD 1 TB.
PSU: XPG Core Reactor 650W 80+ Gold.
Kasa: Phanteks P360a.
Anakart: MSI B550- a Pro AM4 soket.
İşlemci: Ryzen 5600X.
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Elite AMD RX 6700 XT.

Forza Horizon 4, AC Odyssey gibi oyunlarda %80-100 arası yükte işlemcim 90 derece oluyor(altta başka hiçbir şey açık değil)
Odyssey'deyken alttan Chrome açim dedim ve 94-95 dereceyi gördüm MSI Afterburner'da.
Stok soğutucu kullanıyorum ve kasadaki bütün fanlar takılı egzoz fanlar dahil(doğru yönde) ve termal macun sürülü geldi.
PC'de hiçbir şey açık değilken masaüstünde AFK'da 40-50 derece arası, normal Discord, Chrome açıkken vs. 60 derece falan oluyor.
DotA, LoL gibi oyunlarda 70-80 arası, daha zorlayıcı oyunlarda 90ı görüyorum.

Benim sorum bu ürün hatalı mı yoksa bunlar stok soğutucunun yetersizliği ile ilgili bir durum mu ona göre hareket etmek istiyorum(iade veya CPU soğutucu).

Kafayı yemek üzereyim yardım edenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

Stok soğutucu yetersiz zaten hocam. 3300X de kullandım ona bile yetmiyordu. 5500 kullanıyorum şimdi ona da yetmez. Sende de yetmez. Eğer CPB falan açık ise performanslı kullanım istiyorsan. İşlemci soğutucu alın kule tipi.

Yeni bilgisayar topladım, özellikleri aşağı belki ilgisi olur diye yazıyorum.

RAM: Kingston Fury Beast RGB Dual kit(2x8) CL16 DDR4 RAM.
SSD: WD Blue SSD 1 TB.
PSU: XPG Core Reactor 650W 80+ Gold.
Kasa: Phanteks P360a.
Anakart: MSI B550- a Pro AM4 soket.
İşlemci: Ryzen 5600X.
Ekran kartı: Gigabyte Aorus Elite AMD RX 6700 XT.

Forza Horizon 4, AC Odyssey gibi oyunlarda %80-100 arası yükte işlemcim 90 derece oluyor(altta başka hiçbir şey açık değil)
Odyssey'deyken alttan Chrome açim dedim ve 94-95 dereceyi gördüm MSI Afterburner'da.
Stok soğutucu kullanıyorum ve kasadaki bütün fanlar takılı egzoz fanlar dahil(doğru yönde) ve termal macun sürülü geldi.
PC'de hiçbir şey açık değilken masaüstünde AFK'da 40-50 derece arası, normal Discord, Chrome açıkken vs. 60 derece falan oluyor.
DotA, LoL gibi oyunlarda 70-80 arası, daha zorlayıcı oyunlarda 90ı görüyorum.

Benim sorum bu ürün hatalı mı yoksa bunlar stok soğutucunun yetersizliği ile ilgili bir durum mu ona göre hareket etmek istiyorum(iade veya CPU soğutucu).

Kafayı yemek üzereyim yardım edenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

Hocam stok fan yetersizdir diye süşünüyorum ya da kasanızım hava akışı iyi olmayabilir ya da işlemcinizin gücünü azaltım derecesini indirebilirsiniz.

Kasa soğutman iyi değilse stok soğutucu için normal. Kasa soğutması iyi olan sistemde sıcak günlerde en fazla 83 dereceleri görmüştüm aynı ekran kartına sahip sistemde. Ama hiç 90 derece fırladığına şahit olmadım.

Se224Xt öneririm.
Stres testinde 5-15 saniye arasında 90 derece oldu....

Hocam o zaman ARCTIC ACFRE00060A ARCTIC ACFRE00060A CPU Soğutucu, ARCTIC Freezer 34 eSports DUO Kırmızı Çok Renkli Standart : Amazon.com.tr bunu almayı düşünüyorum ne diyorsunuz çok sağolun bu arada cevaplar için

Stok soğutucuyu al çöpe at direkt işe yaramaz bir şey harici soğutmasız soğumuyor maalesef.
Hayır, 5600g'nin 5600x kadar ısınmadığı doğrudur fakat valorant'ta max 65 derece gördüm. Pbo,cpb açık.

Se224Xt öneririm.

Hayır, 5600g'nin 5600x kadar ısınmadığı doğrudur fakat valorant'ta max 65 derece gördüm. Pbo,cpb açık.
Hocam işte çözemedim çoğunluk normal diyor da hatalı diyen kısımda var, fakat internet sıcaklık testlerine baktığımda 90 derece falan çok gördüm stok soğutucuda bilemedim. O attığınız soğutucu ile arctic freezer arasında çok fark var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı