Ryzen 5800X işlemciyi Cooler Master Masterliquid Lite 120 soğutur mu?

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar iki gün önce sistem topladım param yetmediği için en son soğutucuyu Cooler Master Masterliquid Lite 120 olarak seçtim. Sizce bir sorun yaşar mıyım işlemciyi soğutabilir mi? İleride daha iyi bir soğutucuuya geçebilirim fakat şu an bunun yerine iade edip alabileceğim bir soğutucu yok sanırım birkaç kişiye sordum bu soğutucu olmaz dediler.

Hız aşırtma işlemleri pek yapmıyorum arada bir FPS testi için yapmışığım oluyor sadece. Genel olarak işlemcinin Turbo hızını kullanıyorum.

Ofiste tamda bu sistemi kullanıyorum. Gayet iyi soğutuyor yük altında 55 civarı takılıyordu. (Adobe Premiere Pro kullanıyorum. Yük altında derken Render yaparken.)
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Bende render ve oyun ağırlıklı kullanacağım. Aklımda soru işareti vardı ama şimdi sorun kalmadı. Parçalar kargoda gelince deneyeceğim.
Bütçeyi arttırıp PF240 almanızı öneririm. 120mm soğutma ne kadar soğutabilir pek emin değilim. Tabii idareten alınabilir.

Hocam en son kuruşuna kadar denedim fakat böyle kurtardı. Şimdilik böyle denemeyi düşünüyorum ileride sorun olursa satip üzerine para ekleyip alacağım. Umarım gerek kalmaz tabii.

Aynı soğutucuyu kullanıyorum, tek sıkıntı diyebileceğim tarafı stok soğutucudan daha sesli çalışması ( diğer sıvı soğutuculara göre daha sesli çalıştığına dair bazı yorumlara da rastlamıştım) . Soğutma kısmında gayet başarılı , yük altında 60 dereceyi geçirtmiyor. Sese takıntılı değilseniz işinizi görücektir.

Rahatlıkla soğutur sadece OC yaparken yetersiz gelir. Daha sınırlı OC yaparsınız yani.
Aynı soğutucuyu kullanıyorum, tek sıkıntı diyebileceğim tarafı stok soğutucudan daha sesli çalışması ( diğer sıvı soğutuculara göre daha sesli çalıştığına dair bazı yorumlara da rastlamıştım) . Soğutma kısmında gayet başarılı , yük altında 60 dereceyi geçirtmiyor. Sese takıntılı değilseniz işinizi görücektir.
Fan vidaları ile biraz oynayın bence. Çok sıkmış ya da dengesiz sıkmış olabilirsiniz bu durumda fanlar ses yapıyor.

Rahatlıkla soğutur sadece OC yaparken yetersiz gelir. Daha sınırlı OC yaparsınız yani.

Fan vidaları ile biraz oynayın bence. Çok sıkmış ya da dengesiz sıkmış olabilirsiniz bu durumda fanlar ses yapıyor.

Bu ürünün fanları rahatsız edici bir uğultu yapıyor yüksek devirde. Çok gürültülü bir ses değil fakat kulak tırmalayan cinsten. Söylediğiniz sebepten olabilir elbette fakat ben sorumunu vidaları sıkarak ya da kasanın altına halı çekerek çözemeyince fan devrini kafamı ağrıtmayacak bir seviyeye (yaklaşık 1200 RPM) sabitledim. Benim radyatör 240MM olduğu için yeterli soğutmayı sağlıyor fanlar. 120MM olan versiyonunda daha yüksek RPM gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı