Ryzen 5900X için oyunda 80 derece nasıldır?

Holluwan

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. İşlemci Ryzen 5900X var sıvı soğutma NZXT Z63 kullanıyorum 2 fanli olan kendi üstündeki macunu kullandım sıcaklık değeri ise oyunlarda en fazla 80 derece görüyor ama sabit degil 2 saniye sonra düşüyor. 70-80 arası ısı normal mi yoksa fazla mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İşlemci Ryzen 5900X var sıvı soğutma NZXT Z63 kullanıyorum 2 fanli olan kendi üstündeki macunu kullandım sıcaklık değeri ise oyunlarda en fazla 80 derece görüyor ama sabit degil 2 saniye sonra düşüyor. 70-80 arası ısı normal mi yoksa fazla mı?

O işlemci için normal malum aşırı güçlü. Belki 360mm sıvı soğutma ile daha aşağı değerler görür fakat 280mm soğutucu için normal.

Tamam sağ olun macun degiştir sem acaba ısı düşer mi veya sıvı sogutucu yu degiştir sem? Karar veremedim.

İlk önce macun değişimi, fakat eğer yakın tarihte zaten macun değişimini düzgün şekilde yapmışsanız macun değişimine gerek yok. Bunun haricinde sıvı soğutucu değişimine de gerek yok zaten 280mm kullanıyorsunuz. 5900X gibi güçlü bir işlemci için normal sayılabilecek seviyeler bunlar fakat daha serin çalışmasını görmek isterseniz kaliteli 360mm alabilirsiniz.

bendede aynı işlemci var GTA5- RDR2- Insurgency:SandStorm 80-75 Derece arasında gidip geliyor. Asus Ryujin 360MM var. Asus 850Watt PSU - Asus RTX 3080 var. ekran kartı 50 yi geçmiyor hiçbir zaman ama bu işlemci evi ısıtıyor kışın doğal gazı açmıyorum o derece. ama yazın fan çalışıyor extra dan...
yılan oyunu varya facebookta ki o.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı