Ryzen 7 1800X Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı
Arkadaşlar tavsiyenizi istediğim bir konu var, çünkü ciddi kararsızlık yaşıyorum [emoji3]

1 ay kadar önce yeni bir sistem toplamaya başladım, 1800x CPU, 960 Evo SSD, 850w bir PSU derken şimdi en son ekran kartına kaldım.
1080TI almak istiyorum fakat oyunları yeni bir ekran alana dek 1080p monitörde oynayacağım. Şimdi kafamı karıştıran nokta ise şu, tamam diğer parçaları mümkün olduğunca tepelerden seçtim ama 1080TI bana 1080p için 60 ve üzeri FPS kesinlikle sağlayacak mı? Yani şimdi 1080TI alacağım ama yeni kartlarda gelecek, 1080TI alıp hemen monitörü değiştirmek istemiyorum, monitörüde tepedeki modellerden alacağım çünkü. Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
RX Vega ekran kartı çıkıyor GTX1080'den daha hızlı bekleyip onu almanı tavsiye ederim.
Vega'nın Türkiye'ye tam olarak geliş tarihi belli değil. Eylül başında ekran kartı alımı yapmayı planlıyorum, o tarihe kadar vega çıkarda testlerini görebilirsek o zaman seçenekler arasına alırım.

Üst seviye ekran kartını sorunsuz çalıştıracak 2K 144HZ ya da 4K monitörle birlikte almaya çalışsan iyi edersin.

Ekran kartı tercihim NVIDIA yönünde şuanda, değişmezse G-Sync bir monitör düşünüyorum zaten.
Fakat soru konusunda çok yardımcı olmadın :) Tavsiye için teşekkürler.

Kafanı karıştıran noktadan sonrasını anlamadım. 1080 TI'ın 1080P'de 60 ve üzeri FPS vermesi için tüm gücünü harcamasına gerek bile yok, harcamıyor da zaten. Onun için 2K ve 4K monitörler öneriliyor.

Ekran kartı tercihim NVIDIA yönünde şuanda, değişmezse G-Sync bir monitör düşünüyorum zaten.
Fakat soru konusunda çok yardımcı olmadın :) Tavsiye için teşekkürler.

Yüksek performanslı Vega kart çıkmış olsaydı harcayacağın bütçenin çok daha azına Freesync 4K monitör ve Vega önerirdim. G-sync ve 1080Ti çok aşırı masraflı oluyor kendim almayacağım gibi bu yüzden de önermedim.

Yüksek performanslı Vega kart çıkmış olsaydı harcayacağın bütçenin çok daha azına Freesync 4K monitör ve Vega önerirdim. G-sync ve 1080Ti çok aşırı masraflı oluyor kendim almayacağım gibi bu yüzden de önermedim.

Vega konusunda elde net bir veri yok, olsa bekleyeyim. Zaten Eylül başı gibi düşünüyorum ekran kartı konusunu, o zamana kadar belki tarihler belli olur, testler çıkar ve fikrim değişir. Tabi umarım fiyatı da abartı olmaz. :D

Kafanı karıştıran noktadan sonrasını anlamadım. 1080 TI'ın 1080P'de 60 ve üzeri FPS vermesi için tüm gücünü harcamasına gerek bile yok, harcamıyor da zaten. Onun için 2K ve 4K monitörler öneriliyor.

Açıklayıcı yazamamış olabilirim, tekrar açıklamayı deneyeceğim;

Şimdi ekran kartını aldıktan sonra bir süre yola 1080p monitör ile devam etmeyi düşünüyorum, ama TI güçlü bir kart ve monitör ve çözünürlük kaynaklı bahsi geçen fps değerini vermemesi mümkün, sonuçta 1080p için tasarlanmadı bu kart. Monitörü değiştirene kadar oyunlarda genel olarak bir sıkıntı yaşar mıyım? Burada tavsiye edilen Vega var birde, onda da elde net bir veri yok, çıkış tarihi belli değil, niye beklemedim diye pişman olmakta var. Ama alacağım güne kadar ülkeye girişi gerçekleşmezse çokta üzülmem sanırım :D Tavsiye istememin sebebi daha mantıklı seçime yönelmekti, ki @CJack60 mantık yönünde ağır basan tavsiyelerde bulundu sağolsun. Sanırım @CJack60'un dediği gibi ekran kartı aldığımda ona uygun monitör ile birlikte alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı