Ryzen 7 1800X ve 1650 Super darboğaz yapar mı?

Adamın işi rendersa bahsettigin islemci mantikli degil. 4/8 hiçbir zamanan 8/16 etkisi yaratamaz.
Mantıklı değil? Tabii ki 8/16 kadar olamaz. Ama istersen render performansını araştır işlemcinin. 8/16'lık arasında aşırı fark olacağını sanmıyorum. Çok güçlü bir işlemci. Premiere ve Photoshop için rahatlıkla yeter 3300X. İsterseniz render performanslarını izleyin. 1800X'den kat kat daha güçlü oyun anlamında.

Mantıklı değil? Tabii ki 8/16 kadar olamaz. Ama istersen render performansını araştır işlemcinin. 8/16'lık arasında aşırı fark olacağını sanmıyorum. Çok güçlü bir işlemci. Premiere ve Photoshop için rahatlıkla yeter 3300X. İsterseniz render performanslarını izleyin. 1800X'den kat kat daha güçlü oyun anlamında.
Hep tek taraflı bakıyorsun. Sana tavsiyem eger ugrasacaksan Unreal Engine yukle ve içine marketten ücretsiz assetler yükle. Ama öyle 1 2 degil. Oyun yapar gibi. Bayagi bir sey olacak yani haritada. Sonra build etmeyi dene. PC 4 çekirdek islemci ile nasil kitleniyor izle. Isin içindeyim uydurmuyorum yani. Senin tarafından bakarsan yeter. Ama bir başkasının isi seninki gibi kolay render olamayabilir.

Hep tek taraflı bakıyorsun. Sana tavsiyem eger ugrasacaksan Unreal Engine yukle ve içine marketten ücretsiz assetler yükle. Ama öyle 1 2 degil. Oyun yapar gibi. Bayagi bir sey olacak yani haritada. Sonra build etmeyi dene. PC 4 çekirdek islemci ile nasil kitleniyor izle. Isin içindeyim uyduruyorum yani. Senin tarafından bakarsan yeter. Ama bir başkasının isi seninki gibi kolay render olamayabilir.
Zaten oyun yapıcam dememiş. Render alıcam demiş ve oyun oynayacağım demiş. Bu sefer sen tek taraflı bakıyorsun.

Zaten oyun yapıcam dememiş. Render alıcam demiş ve oyun oynayacağım demiş. Bu sefer sen tek taraflı bakıyorsun.
Hayir ben senin için yazdim bunları, hani bu adam Premiere Pro'da 4K render da alabilir. Ya video uzunsa? Yani tek taraflı baktığım felan yok. Sana kendimden ornek verdim.

Her 4C 8T işlemci aynı değil işte. Mesela Gamepower Warlock içinde Outemu Mavi Switch bulunduruyor ve kronik sorunlu bir klavye. Ama Outemu Mavi Switch kronik sorunlu olmak zorunda değil.

Her 4C 8T işlemci aynı değil işte. Mesela Gamepower Warlock içinde Outemu Mavi Switch bulunduruyor ve kronik sorunlu bir klavye. Ama Outemu Mavi Switch kronik sorunlu olmak zorunda değil.
Hocam biraz cok çekirdek ne demek ve ne tur işlerde ne kadar etkili diye araştırır misin? Ben 4 çekirdek yetersiz kalabilir diyorum. Ama adamın yaptığı is hafifse hayli hayli yetebilir de. Sen bana 8/16 ile arasında çok fark yok diye dedin mi demedin mi? Ben buna karşılık yaziyorum.
8/16'lık arasında aşırı fark olacağını sanmıyorum.

Hocam biraz cok çekirdek ne demek ve ne tur işlerde ne kadar etkili diye araştırır misin? Ben 4 çekirdek yetersiz kalabilir diyorum. Ama adamın yaptığı is hafifse hayli hayli yetebilir de. Sen bana 8/16 ile arasında çok fark yok diye dedin mi demedin mi? Ben buna karşılık yaziyorum.
Biliyorum hocam merak etmeyin. Zaten ağır bir render yapacağını söylememiş:) Ayrıca fark yok demedim. Aşırı fark olmaz dedim. Önceliğim render demedi zaten. Render olsa 1800X önerirdim zaten. Kısaca 3300X.

Son düzenleme:
Biliyorum hocam merak etmeyin. Zaten ağır bir render yapacağını söylememiş:) Ayrıca fark yok demedim. Aşırı fark olmaz dedim. Önceliğim render demedi zaten. Render olsa 1800X önerirdim zaten. Kısaca 3300X.
Dogru ne tur render yapacağını yazmamış bu yuzden direk 3300X demek de yanlış 1800x demek de yanlış.

Geri
Yukarı