Ryzen 7 1800X ve GTX 1080 Sistem Toplama

brojanska

Hectopat

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyun içinse R5 1600 işinizi fazlasıyla görecektir. Artan parayla da ekran kartınızı 1080 Ti yaparsınız. Monitörünüz var mı ?
Bütçe varken bence R5 1600'e kadar düşürmeye fazla gerek yok bence. Zaten R7 1700 alsa bile GTX 1080Tİ yapabiliyor.

Bütçe varken bence R5 1600'e kadar düşürmeye fazla gerek yok bence. Zaten R7 1700 alsa bile GTX 1080Tİ yapabiliyor.
R5 1600 oyun için fazlasıyla yeterli bir işlemci. Ha tabi bütçe varsa olabilir. Fakat arkadaşın monitörünü bilmiyoruz. Belki monitör yükseltmesi de gerekebilir. Fakat şuan ki bütçeyle R7 1700 alınabilir.

Yorumları tek tek okudum hepinize teşekkür ederim ilginiz için. Evet oyun için bir sistem topladım kendimce. Ryzen 7 1800X'ten vazgeçeceğiz anlaşılan :) Ryzen 7 1700'ün stok fanı soğutma ve performans olarak yeterli gelir mi bilgim yok o konuda biraz tereddütüm var. Anakart için yorum gelmemiş demek ki onu alıyoruz. Grafik kartı için 1080Ti üstünde durulmuş. 1080 ile arasında malûmunuz 700-800 TL fark var. O farkı vermeye değer diyorsanız onu da değiştirip 1080Ti alabilirim. RAM'leri de alıyoruz sanırım onlara da yorum gelmemiş. HDD elimde mevcut onu eklemedim o yüzden. SSD 250GB olarak düşündüm şu an için yeterli olur gibi geldi. 600W psu belki sıkıntı çıkarır diye 750w gold olanı düşündüm. En büyük kararsızlığım kasada ortaya çıktı. Halen karar veremedim kasaya. Monitör durumunu da belirteyim. Şu an oyuncu monitörüm yok. LG'nin 106 ekran televizyonu var onu kullanıyorum monitör olarak :) Monitör olayını hiç hesaba katmamıştım ne yalan söyleyeyim. Genel durum budur şu an itibariyle. Tekrar teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için zahmet verdiniz. En son halini verip siparişi sonuçlandıralım hep birlikte :)

Son düzenleme:
Yorumları tek tek okudum hepinize teşekkür ederim ilginiz için. evet oyun için bir sistem topladım kendimce. Ryzen 7 1800X'ten vazgeçeceğiz anlaşılan :) Ryzen 7 1700'ün stok fanı soğutma ve performans olarak yeterli gelir mi bilgim yok o konuda biraz tereddütüm var. Anakart için yorum gelmemiş demek ki onu alıyoruz. Grafik kartı için 1080Ti üstünde durulmuş. 1080 ile arasında malûmunuz 700-800 TL fark var. O farkı vermeye değer diyorsanız onu da değiştirip 1080Ti alabilirim.RAM'leri de alıyoruz sanırım onlara da yorum gelmemiş. HDD elimde mevcut onu eklemedim o yüzden. SSD 250GB olarak düşündüm şu an için yeterli olur gibi geldi. 600W psu belki sıkıntı çıkarır diye 750w gold olanı düşündüm. En büyük kararsızlığım kasada ortaya çıktı. Halen karar veremedim kasaya. Monitör durumunu da belirteyim. Şu an oyuncu monitörüm yok. LG'nin 106 ekran televizyonu var onu kullanıyorum monitör olarak :) Monitör olayını hiç hesaba katmamıştım ne yalan söyleyeyim. Genel durum budur şu an itibariyle. Tekrar teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için zahmet verdiniz. En son halini verip siparişi sonuçlandıralım hep birlikte :)
Kasa olarak bunu öneririm Cooler Master MasterBox 5t Black MidTower Kasa MCX-B5S3T-RWNN | ITOPYA . Eğer televizyonunuz 4k ise kesinlikle 1080 Ti alınmalı. Aradaki farkı hakedip etmemesi,sizin ne beklediğinize bağlı. 4k'da ultrada 60fps deneyimini yaşamak istiyorsan kesinlikle alınabilir. Aynı şey 2k 144 hz içinde geçerli. Bu ikisi için bana kalırsa ideal bi kart. Fakat böyle beklentileriniz yoksa GTX 1080'de sizi üzmez.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı