Ryzen 7 2700 Pinleri Yamuldu

Firehorse MK II

Megapat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Genelde saçma sapan şeyler yaparım -bkz. Başlık :D- bugün de bu saçma sapan şeylerden birisi oldu. Dün aldığım Ryzen 7 2700 işlemciyi bugün fanı acaba nasıl diye bakmak için anakarta takacatım. Acaba işlemci olmadan sadece 24 pin ve 8 pin CPU ile çalışır mı diye denemek için CPU'yu takmadım. Ancak çalışmadı, neyse. İşlemciyi takayım derken metal kısmına ve altındaki pinlere dokunmamak maksadıyla kenarlarından tutayım dedim. Ellerim de terler, işlemci elimden kayıp hoop yere. Ama sağlam düştü, söylemem lazım. :D Neyse, alıp baktım üçgenin yanındaki yaklaşık 10 pin yamulmuş. Daha işlemciyi hiç kullanmadım -elimde sadece anakart PSU ve işlemci var- ilk gününden pinlerini yamulttum. İyi tutuştum. İçimden, "Lan nasıl düzelteceğim? Çalışacak mı, ne çeşit bir öküzüm? " Diye başladım saydırmaya. Sonra "Ryzen pin yamuldu" yazdım internete. Technopat'ta iki konu varmış. Aldım maket bıçağını -tam pinler arası boşluk kadarmış bıçağı- düzgün pinlerin arasındann yamuk pinlere hafif sağ sol yaparak geldim, düzelttim. Taktım anakarta çalıştı. :D Aman diyeyim, siz siz olun ben gibi acele etmeyin, sakin olun, işlemciyi sağlam tutun. Canım sıkıldı, anlatayım dedimm belki yardımcı olurum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun hocam. Benimde bilgisayarı 2. el aldığım ilk zaman yamuk gelmişti. Bende düzelttim yani
o kadar korkulacak bir şey değil hocam. Bu arada yazıyı düzenleyen moderatör arkadaş yazım kuralları kadar cümlenin verdiği anlama dikkat etse olurmuş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı