Ryzen 7 2700U PUBG Mobile Düşük FPS

KatilDede

Centipat
Selam arkadaşlar. Sizlere, yaşadığım bir Kare Hızı (FPS) sorunundan bahsedeceğim. Umarım aranızda, bana yardımcı olacak birkaç arkadaş vardır.

Öncelikle sizlere Laptop'umun teknik özelliklerinden bahsedeyim:
  • AMD Ryzen 7 2700U with Radeon Vega Mobile GFX 2.20 GHz İşlemci
  • 8,00 GB RAM
Ben bu özelliklerden vs. neredeyse hiç anlamadığım için bu kadar bilgi verebildim. Tencent Game Emülatör'den, PUBG Mobile oynarken en düşük grafik ayarlarında bile 20-30 FPS alıyorum. Aynı bilgisayar ile PUBG Lite oynarken ise Yüksek grafik ayarında 70 FPS alıyorum. Yani sorun Emülatör'de olabilir mi? İnternetten birçok grafik ayarı denedim fakat hiçbiri işe yaramadı.

Hem pubg mobile hem de pubg lite ne gerek var ki? Bir tanesi yetmiyor mu? Sistemin de iyi bu oyunlara göre. Bazen cidden saçmalıyorsunuz. Pubg lite oyna geç işte.
Ben de PUBG Lite oynamayı daha çok seviyorum ama bütün tanıdıklarım PUBG Mobile oynuyor. Beraber oynamayınca da pek zevkli olmuyor PUBG Lite. 2'sine gerek duymuyorum yani, PUBG Mobile düzgün çalışsa, PUBG Lite oynamam. FPS orantıları aşırı saçma, birinde yüksek ayarda 70 FPS alırken diğerinde düşük ayarda 20 FPS alıyorum.
Emulator ile arm için yazılmış bir oyunu bilgisayarda oynuyorsun. Ne olmasını bekliyorsun?
''Ne olmasını bekliyorsun'' derken? Tencent Emülatör, bilgisayardan oynanabilmesi için yapılmış zaten. Yani bilgisayarda oynamamın herhangi bir sakıncası yok, herkes oynuyor ama bu sorunu herkes yaşamıyor. Size FPS düşmesinin nedenini soruyorum, Emülatör'den kaynaklı bir hata var mı diyorum, verdiğiniz saçma sapan yanıtlara bak...

Ben de PUBG Lite oynamayı daha çok seviyorum ama bütün tanıdıklarım PUBG Mobile oynuyor. Beraber oynamayınca da pek zevkli olmuyor PUBG Lite. 2'sine gerek duymuyorum yani, PUBG Mobile düzgün çalışsa, PUBG Lite oynamam. FPS orantıları aşırı saçma, birinde yüksek ayarda 70 FPS alırken diğerinde düşük ayarda 20 FPS alıyorum.

''Ne olmasını bekliyorsun'' derken? Tencent Emülatör, bilgisayardan oynanabilmesi için yapılmış zaten. Yani bilgisayarda oynamamın herhangi bir sakıncası yok, herkes oynuyor ama bu sorunu herkes yaşamıyor. Size FPS düşmesinin nedenini soruyorum, Emülatör'den kaynaklı bir hata var mı diyorum, verdiğiniz saçma sapan yanıtlara bak...
Sakıncası yok tabi ki. Ama tam performans alamazsın. Uygulamalar çalışır Windows'ta ama API denen bir şey var. Windows API ile arm API için yazılmış oyunlar geçişli olacak diye bir kanun yok. Değildir zaten. Donanımlar yazılım uyumluluğu olmadan bir hiçtir. Bunu da API denen kök yazılım sağlar. Donanım ile işletim sistemini bağdaştırır. Emulator böyle bir Garanti için üretilmez yoksa her yer emülatör olurdu. O zaman konsol oyunlarını da oynayalım emülatör ile. O platform için yazılmış ise orada en yüksek başarım ile çalışır.

Herkeste düşük FPS var anlamına geliyor sana verdiğim yanıt. Çok yüksek performans alabilenler de yüksek sisteme sahip olduğu içindir. O zaman bile emülatör olduğu için belki o güçlü donanımın yarısını kullanamıyorlar. Emülatör güzel bir çözüm ama platform engelini atlatıcı değil. Bunun kasten yapıldığını sanırdım eskiden. Ama kasten yapılmıyor. Tümüyle işlemci ile ilgili. Arm için yazılmış bir oyun x86 tabanlı işlemci ile düzgün çalışmıyor.

Herkeste FPS düşük olur. Özellikle AMD tabanlı bilgisayarlar sürücü sorunları ile saç baş yolduruyor zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı