Ryzen 7 2700X için Arctic Freezer 34 eSports vs Arctic Freezer 34 150W

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ma'at

Gigapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Yer
LTFH
Arkadaşlar öncelikle bulduğum linkleri şöyle koyayım:

Arctic Freezer 34 eSports

Arctic Freezer 34 150W

Sizce aradaki 80 liralık fark için eSports modeli alınır mı? Ryzen 7 2700X kullanmaktayım ve overclock yapmak istiyorum. 4.2 GHz denediğimde anlık test açmıştım ve yaklaşık olarak 240W kullanıyordu. Bu modellerden birini alsam sizce 4.15 GHz civarında 75 derecenin altında olur mu? Veya sizin önerdiğiniz başka F/P soğutucu var mı? Maalesef fazla bütçe olmadığından dolayı sıvı soğutuculara yönelemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle bulduğum linkleri şöyle koyayım:

Arctic Freezer 34 eSports

Arctic Freezer 34 150W

Sizce aradaki 80 liralık fark için e-sports modeli alınır mı? Ryzen 7 2700X kullanmaktayım ve overclock yapmak istiyorum. 4.2 GHz denediğimde anlık test açmıştım ve yaklaşık olarak 240W kullanıyordu. Bu modellerden birini alsam sizce 4.15 GHz civarında 75 derecenin altında olur mu? Veya sizin önerdiğiniz başka F/P soğutucu var mı? Maalesef fazla bütçe olmadığından dolayı sıvı soğutuculara yönelemiyorum.
Birinde 30-40TL bandına satılan P12 fan var. e-sport olanında 90-100TL bandına satılan 120mm bionix fan var. Soğutucu blokları benzer. e-sport modeldeki blok ve borular boyandığı için daha hoş duruyor.

Bence 80TL farka değer ama 80TL fazladan vermek istemiyorsan diğer model de üzmez.

Birinde 30-40TL bandına satılan P12 fan var. e-sport olanında 90-100TL bandına satılan 120mm Bionix fan var.
Bir süre önce sırf o yüksek fiyat etikenine sahip fan için eSports Duo modelini almak istiyordum egzoz fan niyetine kullanırım diye ama sonra bütçe sıkıntısı olunca tek fanlı modele göz gezdirmeye başladım.

Tek fanlı Arctic Freezer eSports 34 modelini aldım, aylardır kullanıyorum ve memnunum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı