Ryzen 7 2700X için soğutma önerisi

ardaLNGL

Centipat
Arkadaşlar yakın zamanda sistem toplayacağım ve internetten sipariş vereceğim. Ama vereceğim siparişte Ryzen 7 2700X'in yanında Wraith Prism RGB fan gelmiyormuş. Yanında Wraith Stealth geliyormuş. Ve bu yüzden neredeyse fiyatı Ryzen 5 3500X ile aynı. Sizce Ryzen 7 2700X için yine internetten Wraith Prism RGB fan mi siparis vereyim L, yoksa kaliteli bir hava soğutma mı yoksa sıvı soğutma mı? ( bazıları sıvı soğutma tercih etme. Sonradan yosunlaşır. Ve ayriyeten sıvısını yenilemen lazım diyorlar. Kaliteli bir hava soğutma al diyorlar) sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yakın zamanda sistem toplayacağım ve internetten sipariş vereceğim. Ama vereceğim siparişte Ryzen 7 2700X'in yanında Wraith Prism RGB fan gelmiyormuş. Yanında Wraith Stealth geliyormuş. Ve bu yüzden neredeyse fiyatı Ryzen 5 3500X ile aynı. Sizce Ryzen 7 2700X için yine internetten Wraith Prism RGB fan mi siparis vereyim L, yoksa kaliteli bir hava soğutma mı yoksa sıvı soğutma mı? ( bazıları sıvı soğutma tercih etme. Sonradan yosunlaşır. Ve ayriyeten sıvısını yenilemen lazım diyorlar. Kaliteli bir hava soğutma al diyorlar) sizce ne yapmalıyım?
Artic 34 Duo ve benzeri iyi bir hava soğutma işini görür.

Ben de aynı durumu yaşadım ama bana Wraith Spire geldi. Arctic Freezer 34 eSports modelini alabilirsin hava soğutma olarak. Daha yeni sipariş ettim ben de. Çift fanlı olmasına gerek yok yani aralarında neredeyse hiç performans farkı yok. Ama çift fanlı modeli alırsan egzoz fan niyetine de kullanabilirsin. Sıvı soğutma almak istersen en az 240mm modellerden al. Arctic Freezer 34 eSports zaten neredeyse 120mm'lik sıvı soğutma performansını verebilecek seviyede.

Arkadaşlar yakın zamanda sistem toplayacağım ve internetten sipariş vereceğim. Ama vereceğim siparişte Ryzen 7 2700X'in yanında Wraith Prism RGB fan gelmiyormuş. Yanında Wraith Stealth geliyormuş. Ve bu yüzden neredeyse fiyatı Ryzen 5 3500X ile aynı. Sizce Ryzen 7 2700X için yine internetten Wraith Prism RGB fan mi siparis vereyim L, yoksa kaliteli bir hava soğutma mı yoksa sıvı soğutma mı? ( Bazıları sıvı soğutma tercih etme. Sonradan yosunlaşır. Ve ayriyeten sıvısını yenilemen lazım diyorlar. Kaliteli bir hava soğutma al diyorlar) sizce ne yapmalıyım?

Bütçeniz nedir hocam.

Beni hiçbir işlemcimde üzmemiştir kendisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı