Ryzen 7 3700 ve RX 5700 XT reset sorunu

okandmrkn

Centipat
Arkadaşlar merhaba,

3700X - işlemci.
RX 5700 XT Gaming X - ekran kartı.
2*8 Corsair 3600MHz CL18 - RAM.
X570 Carbon - anakart.
RM750 80+ Gold - PSU.

Şeklinde bir sistemim var. Oyunlarda sistem reset attığı için kartı servise gönderdim. 3 gün önce sorun yok sağlam diyerek geri gönderdiler. BIOS güncellemesi yaptım, format attım ve önerilen sürücüyü (20.4.2) kurdum. Aynı sorunum devam ediyor. Sistem ekran kartı için FurMark testinde de, işlemci için OCCT ve Prime95 testlerinde de reset atıyor. Sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Arkadaşlar merhaba,

3700X - işlemci.
RX 5700 XT Gaming X - ekran kartı.
2*8 Corsair 3600MHz CL18 - RAM.
X570 Carbon - anakart.
RM750 80+ Gold - PSU.

Şeklinde bir sistemim var. Oyunlarda sistem reset attığı için kartı servise gönderdim. 3 gün önce sorun yok sağlam diyerek geri gönderdiler. BIOS güncellemesi yaptım, format attım ve önerilen sürücüyü (20.4.2) kurdum. Aynı sorunum devam ediyor. Sistem ekran kartı için FurMark testinde de, işlemci için OCCT ve Prime95 testlerinde de reset atıyor. Sorun ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Farklı bir PSU ile denediniz mi.

Ekran kartını başka bir PC de deneme imkanınız var mı?
Malesef, serviste aynı tavsiyeyi verdi ama bu kartı besleyecek işlemcisi olan bir pc yok çevremde.
Aynı PSU başka PC'de test etme imkanınız varsa yapın. Yoksa servise vermenizi tavsiye ederim.
Hem işlemci, hem ekran kartı testinin patlamasını bencede PSU çok güzel açıklıyor. Sanırım ilk servise gidecek o

Geri
Yukarı