Ryzen 7 3700X 95 derece oluyor

Hocam 360mm sıvı soğutma kullanıcısına CPB kapatmayı önermeniz absürt geldi sadece. Hoş değil kısmına kısmen katılmıyorum, yanıtı beğenmedim ancak aklıma çözüm namına bir şey gelmedi.
Kullanıcı, mümkün olan her şeyi denemiş. Gidip de soğutucuyu değiştir demekten, "PBO kapat" demek daha mantıklı bir öneri.

Bir buçuk sene boyunca, overclock yaptığım halde, yükte 60 dereceyi geçmeden kullandım bu soğutmayı.
Amazon'un garanti süresi ne kadar tam bilmiyorum ama Ekim 2020'de satın almışım soğutmayı. Garantisi hala devam ediyorsa garantiye yollamalı mıyım sizce?

Hocam siz yine de sürdüğünüz macunu bir kontrol edin, muhtemelen soğutma ile alakalıdır. Bence gönder, o ara stok soğutucu ile idare edersin.

Kullanıcı, mümkün olan her şeyi denemiş. Gidip de soğutucuyu değiştir demekten, "PBO kapat" demek daha mantıklı bir öneri.

Hocam, hasta doktora parmağım ile buraya dokununca acıyor demiş. Doktor da basmamasını söylemiş. Dediğiniz aynı hesaba geliyor. Ben de zaten CPB kapatabileceğini ve işini görecekse şimdilik böyle kullanabileceğini tavsiye ettim. Günü kurtarmak bir yana, sorunu tespit etmek daha önemli.

Hocam, hasta doktora parmağım ile buraya dokununca acıyor demiş. Doktor da basmamasını söylemiş. Dediğiniz aynı hesaba geliyor. Ben de zaten CPB kapatabileceğini ve işini görecekse şimdilik böyle kullanabileceğini tavsiye ettim. Günü kurtarmak bir yana, sorunu tespit etmek daha önemli.
Voltaj veya macun sorunu yoksa muhtemelen ya PF360 pompasında sorun var ya da iç oksitlenme söz konusu. Bunun başka bir açıklaması olamaz diye düşünüyorum.

Teknobiyotik'te olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı