Ryzen 7 3700X Anakart önerisi

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Merhaba öncelikle anakartlardan hiç anlamıyorum konuları biraz araştırdığımda B550-E ya da X570 modelleri arasında kaldım bütçem maks 2500TL OC yapmayı düşünmüyorum. Diğer parçalar Ryzen 7 3700X - G.Skill 32 GB RAM 3600MHz CL16 - RTX 3070 Ti ya da super düşünüyorum.

Bu ikisi arasında kaldım ama dediğim gibi anakarttan hiç anlamıyorum daha iyi tavsiyeniz varsa yazarsanız memnun olurum.
O kadar para veriyoruz az ışıklı mışıklı olursa süper olur bir de Wi-Fi olursa tadından yenmez.
Birde illa 2500 bandında olmasına gerek yok fiyat ne kadar düşerse okadar iyi

Merhaba öncelikle anakartlardan hiç anlamıyorum konuları biraz araştırdığımda B550-E ya da X570 modelleri arasında kaldım bütçem maks 2500TL OC yapmayı düşünmüyorum. Diğer parçalar Ryzen 7 3700X - G.Skill 32 GB RAM 3600MHz CL16 - RTX 3070 Ti ya da super düşünüyorum.

Bu ikisi arasında kaldım ama dediğim gibi anakarttan hiç anlamıyorum daha iyi tavsiyeniz varsa yazarsanız memnun olurum.
O kadar para veriyoruz az ışıklı mışıklı olursa süper olur bir de Wi-Fi olursa tadından yenmez.
Birde illa 2500 bandında olmasına gerek yok fiyat ne kadar düşerse okadar iyi
Yerinde olsam anakartı böyle bir model alıp artan para ile işlemciyi 3900X yapardım. Üst düzey OC falan yapılmayacaksa o kadar pahalı anakart bence gereksiz.

Yerinde olsam anakartı böyle bir model alıp artan para ile işlemciyi 3900X yapardım. Üst düzey OC falan yapılmayacaksa o kadar pahalı anakart bence gereksiz.

3700X ve 3900X arasında o fiyat farkına değecek bir fark yok ama FPS testlerine bakıyorum da yok denecek kadar az.

3700X ve 3900X arasında o fiyat farkına değecek bir fark yok ama FPS testlerine bakıyorum da yok denecek kadar az.
Oyun için daha 3700X işlemcinin bile darboğaz olacağı bir kart yok. O yüzden günümüzde ve önümüzdeki 1-2 sene benzer oyun performansı sergilerler. Yanlız geleceğe dönük olarak R9 3900X modeli 12/24 yapıda olduğu için ileride çıkacak çok yüksek işlemci isteyen bir oyunda 8/16 3700X işlemciden çok daha iyi performans verecektir.

Oyun için daha 3700X işlemcinin bile darboğaz olacağı bir kart yok. O yüzden günümüzde ve önümüzdeki 1-2 sene benzer oyun performansı sergilerler. Yalnız geleceğe dönük olarak R9 3900X modeli 12/24 yapıda olduğu için ileride çıkacak çok yüksek işlemci isteyen bir oyunda 8/16 3700X işlemciden çok daha iyi performans verecektir.

Şu anda RTX 3080 kartı i9 10900K'ya bile darboğaz yapıyor Ryzen 9'a mı yapmayacak.
Şu anda 3000 nesil bir işlemciye 4.500K vermek istemiyorum açıkcası ileride çok sıkıntı olursa satar 4000 nesil alırım diyorum.

O durumun doğru olduğunu hiç sanmıyorum. Yine de testler gelince bakarız.

Donanım arşivi Instagram'da yazmış birkaç yabancı kaynak daha gördüm yarın çıkacak inş böyle bir şey yoktur tabii.
Bu anakart nasıldır AMD 4000 serisi uyumlu olacak denmiş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı