Ryzen 7 3700X için ekran kartı önerisi

Eren Ulusoy 06

Hectopat
Merhabalar. Sistemim için tüm bileşenleri aldım. Geriye sadece 3070 bir ekran kartı almak kaldı. Ama hangisini seçeceğimi bilemiyorum. Arasında kaldığım modellerin linkini aşağıya bırakacağım. Aslına bakarsak fiyatı uygun olanlar daha mantıklı geliyor. Fiyatı yüksek olanları alırsam ne gibi bir farkım olur? Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. Amacım genel olarak en yüksek grafiklerde ve 2K'da oyun oynamak, Adobe programları kullanmak ve kodlama yapmak. Bu gibi şeyleri yaparken de serin çalışabilmesi.

1: Gigabyte GeForce RTX3070 Aorus Master 8G 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
2: Inno3D RTX3070 ICHILL x4 8GB 256Bit GDDR6 | Game Garaj
3: Palit RTX3070 GAMINGPRO OC 8GB 256Bit GDDR6 | Game Garaj
4: ASUS GeForce TUF RTX 3070 GAMING OC 8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
5: GIGABYTE GeForce RTX 3070 VISION OC 8GB GDDR6 256Bit Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
6: MSI GEFORCE RTX 3070 VENTUS 3X OC 8GB GDDR6 256Bit NVIDIA Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bunlar harici stok beklemem gereken ve sisteme yakışacak bir ekran kartı var mıdır? Eğer böyle bir durum varsa stok da bekleyebilirim.

Merak edenler var ise sistemim şöyle:
RAM: G.Skill 3600MHz 16x2 CL 18 DDR4.
PSU: Corsair RM850X beyaz.
SSD: Samsung 970 Evo 1 TB M.2 SSD.
Kasa: Cooler Master Masterbox TD500 mesh beyaz.
İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Wi-Fi.
Monitör: MSI 31.5" Optix MAG322CQR 165Hz 1ms 2X HDMI DP HDR.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte o 1000 TL'lik farka değer mi? Birkaç kişi daha yorum yazarsa kararlaştırmama yardımcı olurlar en azından. Bekliyorum fikirlerinizi.
Marka farkı hocam. Inno3D markası Türkiye'de çok satılmasa da yurt dışında çok alınan bir marka. Palit de onun gibi.

Sistemi yeni aldım. Şimdilik yükseltmeyi düşünmüyorum. Tavsiyeniz için teşekkürler.
Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Selamlar ilginç bir şekilde aynı sistemi toplamışız benim tek fark anakart ASUS ROG B550'e Gaming bir de RAM'lar Corsair'in 3600MHz'i diğer her şeyimiz aynı kasadan tut işlemciye kadar 2 tane eksiğim var biri 3070 ki yurtdışından bir arkadaşıma sipariş vereceğim ama tüm stoklar tükenmiş orada da yok 3070 serisi beklemedeyim geri kalan hemen hemen her şeyi aldım yalnız güç modülünde Corsair'in 750RM mi yoksa 850RM mi bilemiyorum bazıları 750 yeter diyor bazıları 850 al diyor bir de RM TX sorunsalı var kafam karıştı. Sen sistemi yaptığın için sormak istedim hangisini aldın ve memnun musun?

Selamlar ilginç bir şekilde aynı sistemi toplamışız benim tek fark anakart ASUS ROG B550'e Gaming bir de RAM'lar Corsair'in 3600MHz'i diğer her şeyimiz aynı kasadan tut işlemciye kadar 2 tane eksiğim var biri 3070 ki yurtdışından bir arkadaşıma sipariş vereceğim ama tüm stoklar tükenmiş orada da yok 3070 serisi beklemedeyim geri kalan hemen hemen her şeyi aldım yalnız güç modülünde Corsair'in 750RM mi yoksa 850RM mi bilemiyorum bazıları 750 yeter diyor bazıları 850 al diyor bir de RM TX sorunsalı var kafam karıştı. Sen sistemi yaptığın için sormak istedim hangisini aldın ve memnun musun?
Aynı sistemi toplamamız ilginç ve güzel olmuş :D. Demek ki toplama kafamız aynı ve benim gibi araştıran birisiniz. Açıkçası bende bayağı bir araştırdım. RM750 ve RM850 arasında kalmıştım. Daha sonra ilerisi içinde iyi olsun diye RM850 almaya karar verdim. Fakat daha sonralarda RM850X modelinin daha sessiz ve stabil çalıştığını araştırarak öğrendim. Az biraz daha üstüne koyup RM850X aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı