Ryzen 7 3700X için ekran kartı önerisi

Bunu alın.
Çoğu kişi bunu öneriyor. Sizce 900 TL daha verip 1845mhz'de çalışabilen (Gigabyte GeForce RTX3070 Aorus Master 8G 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı) bu kartı almak daha mantıklı değil mi ? Sizce 900 TL'lik bu farka değer mi ? Soğutma ve yazılım konusunda soruyorum.

Aynı sistemi toplamamız ilginç ve güzel olmuş :D. Demek ki toplama kafamız aynı ve benim gibi araştıran birisiniz. Açıkçası bende bayağı bir araştırdım. RM750 ve RM850 arasında kalmıştım. Daha sonra ilerisi içinde iyi olsun diye RM850 almaya karar verdim. Fakat daha sonralarda RM850X modelinin daha sessiz ve stabil çalıştığını araştırarak öğrendim. Az biraz daha üstüne koyup RM850X aldım.

Cevap için teşekkür ederim. RM850X'e baktım çoğu yerde stokta yok olan birkaç yer buldum onlarda 2000TL üstü bir fiyat var çok yüksek geldi. Normalde sistem PSU'su öneri programlarıyla sistemimi girdiğim zaman 650 Watt ında yeterli olacağı bilgisi çıkıyor ben garanti olsun diye 750 demiştim ama sizde 850 görünce sormak istemiştim. Sanırım RM850 bana daha mantıklı geldi.

Geri
Yukarı