Ryzen 7 3700X ısınma sorunu

Bence sizin kasanızda sirkülasyon sorunu mevcut ryzen işlemciler ısınmıyor ve overclock yapmadıkça soğutucularıda yeterli. Kasa içi sirkülasyonu arttırmayı veya termal macunu değiştirmeyi deneyebilirsiniz bu sorun cpu soğutucu bloğunun tam oturmamasından da kaynaklanıyor olabilir.

Bence yük altında diye sıcaklık değerleri yüksek olabilir sizin oynadığınız oyunlar ne tür örneğin Battlefield 5 gibi yüksek ya da Red Dead Redemption gibi oyunlarda bence normal çünkü sistemi zorlayan oyunlar olduğundan dolayı böyle olabilir. Sizin oynadığınız oyun türleri neler. Bir de oyunları yüksek ayarlarda oynadığınız içinde olabilir.
Apex legends da denedim evet ayarlarım yüksekte sadece gölge ayarları düşükte oy adım onun dışında tüm ayarlar maks
Bence sizin kasanızda sirkülasyon sorunu mevcut ryzen işlemciler ısınmıyor ve overclock yapmadıkça soğutucularıda yeterli. Kasa içi sirkülasyonu arttırmayı veya termal macunu değiştirmeyi deneyebilirsiniz bu sorun cpu soğutucu bloğunun tam oturmamasından da kaynaklanıyor olabilir.
Önceki işlemcim de hiç bu kadar ısı görmemiştim peki montajda bir sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Apex Legends'da denedim evet ayarlarım yüksekte sadece gölge ayarları düşükte oy adım onun dışında tüm ayarlar maksimum.
[/Quote belki ondan olabilir tam emin değilim sadece Apex Legends oynuyorsunuz herhalde zorlayan başka oyun varsa ondan olabileceğini düşünüyorum ama tam emin değilim işlemciniz güçlü.

Aldığım işlemcide hazır Macunlu halde geliyor bir daha macun sürmem gerekiyor muydu veya işlemcilerde kendi gelen sürülü macunlarda sorunlar olabiliyor mu?
5 dakika boyunca teste soktum pc yi bana değerler normal geldi işlemci ile alakalı değerler ;
OCCT-20200530-181629-CPUOCCT - Hızlı Resim
İlginç anlam veremiyorum. Ryzen sitesinde de bu işlemci için maks temp 95 derece olarak yazılmış.
işlemciyi bir kontrol ediyim dedim düzgün takılmış mı ama tam oturmuş gözüküyor hiçbir sallantı veya oturmayan bir kısmı yok.
Her ne kadar aldığım ısı değerleri yüksek gözükse de nesilden nesile değişiyor mu işlemci ısı tavan rakamları ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı