Ryzen 7 3700X & RTX 2060S sistem toplama

Morgel

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, hepinize iyi forumlar,
Kendime her bir parçayı sorunsuz, uzun soluklu kullanabileceğim bir sistem toplamak istedim. Sistemi sipariş etmeden önce foruma yazmak istedim ancak fırsat bulamadım. Öncelikle sistemi toplarken asıl amacım, fiyat performanstan ziyade, çok uzun süre beni üzmeden götürebilecek bir sistem olmasını istedim. Oyun oynama alışkanlığım MMORPG ve FPS oyunlardan ibaret, işim gereği çok fazla oyun oynayamıyorum oynadığım oyunlar, bdo, CS:GO, Valorant ve LoL. Adobe Photoshop, illustrator ve indesing en sık kullandığım programlar. SketchUp, AutoCAD ve v-ray yazılımını çok sık olmamakla birlikte gene ihtiyaç değilinde kullanıyorum. Lafın kısası size sormak istediğim OC yapmadan stabil bir şekilde beni uzun yıllar götürebileceğini düşündüğüm parçaları satın alarak topladığım sistem sizce birbiriyle uyumlu çalışır mı ve beni düşündüğüm gibi uzun yıllar idare edebilir mi? Lütfen fiyat performans üzerinden değerlendirmeyelim sistem aşağıdaki gibi.
Corsair 8 GB Vengeance LPX siyah 3200MHz CL16 DDR4 X 2.
AMD Ryzen 7 3700X
Thermaltake commander G33 ARGB tempered glass 750W 80+
Corsair iCUE SP120 RGB Pro performance 120mm fan (3'lü paket)
Samsung 500GB 970 Evo NVMe M.2 SSD
Gigabyte B450 Aorus Pro 3600MHz(OC) DDR4
MSI GeForce RTX 2060 Super Ventus GP OC 8 GB GDDR6 256 Bit ekran kart.
Bir de işlemcinin gücüne göre ekran kartının daha düşük performanslı olması darboğaz yaratır mı?

Son düzenleme:
Kur sürekli artıyor ve o sürede bilgisayardan yapacağım işlerin ücretlerinin hepsi - bakiye olacak, halihazırda kullandığım sistem bozulduğu için yeni bir sistem topluyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı