Ryzen 7 3700x sıcaklık değerleri normal mi?

OziMozi

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni bilgisayar topladım parça parça neyime güvendim bilmiyorum, sistemi kendim montajladım. Biraz anladığım halde 3 gündür kullanıyorum.

Şu an herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama işlemci değerlerini atacağım (Boştaki değerler) garip bir şey var mıdır?

Not=İzmir'de oturuyorum, hava 38 derece falan fark eder mi biliyorum ama.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar yeni bilgisayar topladım parça parça neyime güvendim bilmiyorum, sistemi kendim montajladım. Biraz anladığım halde 3 gündür kullanıyorum.

Şu an herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama işlemci değerlerini atacağım (boştaki değerler) garip bir şey var mıdır?

Eki Görüntüle 625992

Hocam 3700X çok güçlü bir işlemci bir de 40 derece havalar olunca değerler gayet normal.

Teste sokabilir misin? Önemli olan maks kaç dereceyi gördüğü.
Bende de aynı işlemci bulunuyor, yük altında olmadığı halde ben de aynı değerleri görüyorum. Yine de teste sokmanı öneririm. Bende maks 66 derece oluyor.

Sıvı soğutma ile kullanıyorum aynı işlemciyi boşta 41-42 derece yükte ise oyunlarda Full ayarlarda 54 derece cinebenc 20'de ise maksimum 77 dereceyi gördüm.

40'lı değerler normal.
Ben Antalya'dayım. Voltaj düşürme işlemi yapmadan klimasız ortamda 45 derece civarı oluyor benimde.
Ben hem undervolt işlemi yaptım hem de kasayı klimalı oda da tutuyorum. Klimada tam kasanın olduğu yere üflüyor. Bu haliyle 35-40 derecede izliyor sıcaktık. Hem sıvı soğutmada hem de Wraith Prism ile.

Teste sokabilir misin? Önemli olan maks kaç dereceyi gördüğü.
Bende de aynı işlemci bulunuyor, yük altında olmadığı halde ben de aynı değerleri görüyorum. Yine de teste sokmanı öneririm. Bende maks 66 derece oluyor.
Hangi programla sokmamı önerirsin acaba bakayım çünkü üstündeki fanı takarken zorlandım biraz yanlış takmış mıyımdır diye tırstım az

Tecrübem yok fakat bahsettiginiz işlemciyi stok fanı kullanmanın yetersiz olduğunu duymuştum.
imkan dahilinde araştırıp o işlemciye sıvı sogutma yapmak daha iyi olur gibi.
Eger sıvı sogutma pahalı gelirse kule tipi fan ile kullanmak mantıklı.
Yazdıklarım hep teoridir. Kisisel deneyimim yok.

Tecrübem yok fakat bahsettiginiz işlemciyi stok fanı kullanmanın yetersiz olduğunu duymuştum.
İmkan dahilinde araştırıp o işlemciye sıvı sogutma yapmak daha iyi olur gibi.
Eger sıvı sogutma pahalı gelirse kule tipi fan ile kullanmak mantıklı.
Yazdıklarım hep teoridir. Kisisel deneyimim yok.

Hocam 3700X'in stok fanı yeterli.

Şu an herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama işlemci değerlerini atacağım (boştaki değerler) garip bir şey var mıdır?

Eki Görüntüle 625992

Hocam arkaplanınızın fotosunu atarmısımız çok hoşuma gitti.

Geri
Yukarı