Ryzen 7 3700X sistem nasıl?

Vallejo

Decapat
Herkese merhabalar,

Kendi araştırmalarım sonucunda bir sistem topladım, elime geçti, sizlerden sistem hakkında görüşlerinizi ve bilgilerinizi almak istedim ve bazı sorular yönelttim.
Görüşleriniz benim için çok değerlidir. Sistem ise şu şekilde:

Anakart: TUF; Gaming B550 Plus.
İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X 8 GB.
PSU: Corsair RM850 Gold.
RAM: Team Force 16 GB 3600 MHz CL18.
SSD: PNY CS3040 (1TB) 5600/4300Mb
Kasa: Gamepower warcry.
Monitör: Gigabyte 34 G34wqc 1ms 144 Hz.

Söz konusu PSU için ısınma sorunları olduğunu okudum, ekran kartı 310W tüketiyor, acaba sorun yaşar mıyım?
Endişemden dolayı PSU bölümüne ayrıca 80mm fan takmalı mıyım?
Akım korumalı priz aldım fakat PSU'da oluşan bir sorun neticesinde donanımlar zarar görebilir mi acaba?
Çok teşekkürler, iyi forumlar.

O sisteme 144 hz yakışmamış bence tabi oynadığın oyuna da bağlı ama bence FPS tarzı oyunlar oynayacaksan bütçende varsa 240 hz yap.
Herkese merhabalar,

Kendi araştırmalarım sonucunda bir sistem topladım, elime geçti, sizlerden sistem hakkında görüşlerinizi ve bilgilerinizi almak istedim ve bazı sorular yönelttim.
Görüşleriniz benim için çok değerlidir. Sistem ise şu şekilde:

Anakart: TUF; Gaming B550 Plus.
İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X 8 GB.
PSU: Corsair RM850 Gold.
RAM: Team Force 16 GB 3600 MHz CL18.
SSD: PNY CS3040 (1TB) 5600/4300Mb
Kasa: Gamepower warcry.
Monitör: Gigabyte 34 G34wqc 1ms 144 Hz.

Söz konusu PSU için ısınma sorunları olduğunu okudum, ekran kartı 310W tüketiyor, acaba sorun yaşar mıyım?
Endişemden dolayı PSU bölümüne ayrıca 80mm fan takmalı mıyım?
Akım korumalı priz aldım fakat PSU'da oluşan bir sorun neticesinde donanımlar zarar görebilir mi acaba?
Çok teşekkürler, iyi forumlar.
Korumalı priz aldıysan birşey olmaz.

Kasa kötü değil. Fakat o bütçelere daha kaliteli markaların kasasını tercih edebilirdin (Zalman gibi).
PSU'nun kronik bir sorununa denk gelmedim iyi PSU'dur kullanabilirsin sorun çıkartmaz.
PSU'nun sisteme zarar verme riski ise; evet böyle bir risk var fakat düşük bir ihtimal. Bunu kafanıza takmayın. En fazla PSU bozulur sistem açılmaz.
Monitör 34 inç biraz absürt geldi fakat sistem güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı