Ryzen 7 3700X sistemde mavi ekran hatası

Ozanmert22

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum fakat her güncellemeden (Windows 10 KB5000802) sonra hata almaya başladım. Sürekli bilgisayarı yeniden başlatınca ve kapanış ekranındayken hata alıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim, iyi çalışmalar. Minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
Aha, bir RAM arızası yakaladım burada.
MemTest86 ile bir hata testi yapar mısınız?

Aha, bir RAM arızası yakaladım burada.
MemTest86 ile bir hata testi yapar mısınız?
MemTest86 ile tarama yapmıştım ,fakat bir problem gözükmedi. Konuya attığım dump dosyasında mı gözüküyor RAM da mı problem olduğu acaba ?

XMP kapatıp bir daha test yapar mısın?
MemTest86 ile tarama yapmıştım ,fakat bir problem gözükmedi. Konuya attığım dump dosyasında mı gözüküyor RAM da mı problem olduğu acaba ?
Evet, Memory Management hatası buna işaret ediyor. Son çare HDD/SSD aygıtlarına da hata taraması yapar mısın? HD Tune kullanacaksın, "Error Scan" yapılacak ama "Quick Scan" kapalı olmalı.

Evet, Memory Management hatası buna işaret ediyor. Son çare HDD/SSD aygıtlarına da hata taraması yapar mısın? HD Tune kullanacaksın, "Error Scan" yapılacak ama "Quick Scan" kapalı olmalı.
Teşekkürler, testleri yapıp tekrardan iletişim sağlayacağım ilgilendiğin için ayrıca şükranlarımı sunuyorum.

Evet, MEMORY_MANAGEMENT hatası buna işaret ediyor. Son çare HDD/SSD aygıtlarına da hata taraması yapar mısın? HD Tune kullanacaksın, "Error Scan" yapılacak ama "Quick Scan" kapalı olmalı.

Merhaba 5 saat süren XMP kapalıyken Memtest86 herhangi bir hata bulamadı, HDD/SSD aygıtlarımı da testten geçirdim bir problem çıkmadı.

Son düzenleme:
İyi günler, kolay gelsin öncelikle. Sistemim de anlamsız derece de sürekli bilgisayar açılırken veya kapanırken farklı hata kodlarıyla mavi ekran alıyorum.

Sistem özellikleri şu şekilde;

RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16 cmW16GX4M2C3200C16 RAM.
Ekran kartı: ASUS GeForce STRIX RTX 2060 Super Gaming 8G GDDR6 256Bit DX12.
İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz 32MB önbellek 8 çekirdek AM4 7nm işlemci.
Anakart: MSI X570-A PRO AMD X570 soket AM4 DDR4 4000(OC) M.2 anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı