Ryzen 7 3700X ve MasterLiquid ML240L uyumlu mu?

crawsen

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, cahilce sorular sorduğumun farkındayım fakat günümüz teknelojisine yani kısacası bilgisayar konusunda geri kaldım. Bu sebeple aklıma takılanları soruyorum.

Alacağım işlemci AMD Ryzen 7 3700X ve kullanacağım sıvı soğutma. Aldığım işlemcinin sıvı soğutmaya uyması mı gerekiyor yoksa çift fanlı da olsa tek fanlı da olsa bütün işlemcilere oluyor mu?

Merhaba arkadaşlar, cahilce sorular sorduğumun farkındayım fakat günümüz teknelojisine yani kısacası bilgisayar konusunda geri kaldım. Bu sebeple aklıma takılanları soruyorum.

Alacağım işlemci AMD Ryzen 7 3700X ve kullanacağım sıvı soğutma. Aldığım işlemcinin sıvı soğutmaya uyması mı gerekiyor yoksa çift fanlı da olsa tek fanlı da olsa bütün işlemcilere oluyor mu?

Uyumlu hatta stok fandan kat kat daha iyi hatta sadece AMD Ryzen 7 değil tüm AMD işlemciler ve Intel işlemciler hatta eski Intel işlemcilere bile uygun.

Uyumludur. Yeni nesil sıvı soğutmaların neredeyse hepsi AM4 soket (3700X alacağınıza göre AM4 bir anakart alacaksınız diye tahmin ediyorum) desteklidir zaten, çift fanlı tek fanlı olayı kasa da devreye giriyor çünkü bazı kasalara 240MM'lik radyatörler sığmıyor veya desteği olmuyor.

Kasa modeliniz nedir?

Bu model o değil. Bu model yenilen V2 modeli ve sorunları çözülmüş.

Bu paraya daha yüksek performans veren Silverstone PF240, Arctic Liquid Freezer II 240 daha mantıklı olabilirdi.
knk yeni sistem diziyorum şuan hiç birşeyini almadım önerilere göre sistemi değiştirip güncelliyorum ama önerdiğin için teşekkür ederim ^^

Geri
Yukarı