Ryzen 7 3700X ve RTX 2070 Super sistem nasıldır?

Rescha

Femtopat
Arkadaşlar selamlar,

Sistem toplama konusunda yeni sayılırım. Yaklaşık 1 haftalık araştırma sonucu QP bilişimden.

Kasa -Phanteks Eclipse P400A RGB temperli cam mid Tower ATX siyah bilgisayar kasası -
İşlemci AMD Ryzen 7 3700X 3.6 - 4.4 GHz AM4 işlemci multipack kutusuz -
Anakart ASUS Prime X570-P AM4 ATX anakart -
Ekran kartı ASUS Dual GeForce RTX 2070 Super Evo 8 GB 256 Bit ekran kartı -
RAM Corsair Vengeance 16 GB (2x8 GB) 3200MHz DDR4 CL16 siyah RAM -
SSD Corsair Force MP510 CSSD-F480GBMP510B 480GB NVMe M.2 SSD (3000MB/s okuma - 2000 MB/s yazma) -
HDD Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 64MB 3.5" HDD -
Güç kaynağı Cooler Master MWE 750W 80+ güç kaynağı -
Soğutma yok.
Kablosuz bağlantı ASUS USB-N14 yüksek çekim çift antenli kablosuz USB adaptör -

Bu şekilde bir sistem topladım.% 80 oyun % 20 ofis işleri için kullanacağım ve en az 5-6 yıllık olmasını istiyorum.(Parça ekleme çıkarma konusunda deneyimli değilim)
Aklıma takılan birkaç konu var.

1.topladığım sistem üst seviye oyunculuk için yeterli midir?
2.herhangi bir soğutma yok ileride bu problem oluşturur mu?
3.monitör olarak moonsterın yeni çıkan aryon modelinden sipariş verdim. Oyun performansı açısından topladığım sistem ile monitör uyumu nasıldır?
4.bu firmadan ilk defa alış-veriş yapacağım için, ürün güvenirliği ve satış sonrası hizmetler için herhangi bir problem yaşar mıyım?

Konuyla ilgil bilgisi olan arkadaşların görüş, öneri yorumlarını rica ediyorum.

Teşekkürler.

pinched-fingers_1f90c.png

Arkadaşlar selamlar,

Sistem toplama konusunda yeni sayılırım. Yaklaşık 1 haftalık araştırma sonucu QP bilişimden.

Kasa -Phanteks Eclipse P400A RGB temperli cam mid Tower ATX siyah bilgisayar kasası -
İşlemci AMD Ryzen 7 3700X 3.6 - 4.4 GHz AM4 işlemci multipack kutusuz -
Anakart ASUS Prime X570-P AM4 ATX anakart -
Ekran kartı ASUS Dual GeForce RTX 2070 Super Evo 8 GB 256 Bit ekran kartı -
RAM Corsair Vengeance 16 GB (2x8 GB) 3200MHz DDR4 CL16 siyah RAM -
SSD Corsair Force MP510 CSSD-F480GBMP510B 480GB NVMe M.2 SSD (3000MB/s okuma - 2000 MB/s yazma) -
HDD Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 64MB 3.5" HDD -
Güç kaynağı Cooler Master MWE 750W 80+ güç kaynağı -
Soğutma yok.
Kablosuz bağlantı ASUS USB-N14 yüksek çekim çift antenli kablosuz USB adaptör -

Bu şekilde bir sistem topladım.% 80 oyun % 20 ofis işleri için kullanacağım ve en az 5-6 yıllık olmasını istiyorum.(Parça ekleme çıkarma konusunda deneyimli değilim)
Aklıma takılan birkaç konu var.

1.topladığım sistem üst seviye oyunculuk için yeterli midir?
2.herhangi bir soğutma yok ileride bu problem oluşturur mu?
3.monitör olarak moonsterın yeni çıkan aryon modelinden sipariş verdim. Oyun performansı açısından topladığım sistem ile monitör uyumu nasıldır?
4.bu firmadan ilk defa alış-veriş yapacağım için, ürün güvenirliği ve satış sonrası hizmetler için herhangi bir problem yaşar mıyım?

Konuyla ilgil bilgisi olan arkadaşların görüş, öneri yorumlarını rica ediyorum.

Teşekkürler.
Sistemin siparişini verdiniz mi? Eğer bütçeniz 10-12 binin üzerindeyse 3000 serisini beklemenizi tavsiye ederim.

Sistemin siparişini verdiniz mi? Eğer bütçeniz 10-12 binin üzerindeyse 3000 serisini beklemenizi tavsiye ederim.
Sistemin siparişini henüz vermedim.Sizlerinde yorumunu merak ediyorum açıkcası.3000 serisi içinde çok arada kaldım.Ancak malum dolar/Euronun hergün yükselmesi bütçemizi olumsuz etkiliyor malesef.3080 nin satış fiyatı 6500 seviyelerinde açıklanmıştı.Ancak 8000 bandından pek düşük göremedim..
Öneriniz için teşekkürler :)

Arada kalınacak bir durum yok, dolar 10 bile olsa RTX 3070 için beklemelisin. F/P olarak fiyat iki katına çıkmadığı sürece geçerli. Kurdan korkuyorsan diğer parçaları şimdi al ekran kartını beklet.

Arada kalınacak bir durum yok, dolar 10 bile olsa RTX 3070 için beklemelisin. F/P olarak fiyat iki katına çıkmadığı sürece geçerli.

Biz o kartı alamadıktan sonra F/P olmasının bir anlamı kalmıyor ki doların 10 olması o kartı çoğunlugun zengin kesim dışında alamayacağı anlamına gelir.

Geri
Yukarı