Ryzen 7 3700X ve RTX 2070 Super sistem nasıldır?

@Rescha yavaş yavaş çıkıyorlar piyasaya şu bile Palit'in "üst" modeli.

Bunun dışında 5-6 yıllık bir yatırım yapmak istiyorsan eski mimariye bir anda yüklü girmene gerek yok. 3070'in çıkmasına kısa bir zaman kaldı, AMD tarafından Big Navi ile 4000 serisi işlemciler açıklanacak. Dolar agresif yükselse bile 8'i geçmeyecektir bu süreçte sana etkisi minimum olur.

B550 daha yeni ve fiyat olarak uygundur. Açıkçası %80 oyun istediğin için X570 sana gereksiz kalacaktır. B550 anakart her istediğini verecektir. Gözün kapalı seçebilirsin.

Ayrıca şuraya göz atabilirsin B550 ve X570 için;

En giriş seviyesi model? Siz soğutma vb. bakımdan iyi diuirsaniz evet öyle o ayrı mesele.

Hayır iyi demiyorum ama Palit'in giriş seviyesi farklı bir model olacak. Üreticiler ilk önce kendi "üst" modellerini çıkarıyorlar daha sonra alternatif ve uygun fiyatları modelleri yerini alıyor.

@Rescha yavaş yavaş çıkıyorlar piyasaya şu bile Palit'in "üst" modeli.

Bunun dışında 5-6 yıllık bir yatırım yapmak istiyorsan eski mimariye bir anda yüklü girmene gerek yok. 3070'in çıkmasına kısa bir zaman kaldı, AMD tarafından Big Navi ile 4000 serisi işlemciler açıklanacak. Dolar agresif yükselse bile 8'i geçmeyecektir bu süreçte sana etkisi minimum olur.

B550 daha yeni ve fiyat olarak uygundur. Açıkçası %80 oyun istediğin için X570 sana gereksiz kalacaktır. B550 anakartlar her istediğini verecektir ve B serileri AMD tarafında en çok tercih edilen anakartlar oldu.

Diğer arkadaşlarında önerisi beklemem üzerineydi sanırım en az 2 ay daha beklemek mantıklı olacak..Ana kart içinde açıkcasi çok fazla yorum okudum şu son bir kaç günde Amd işlemcilerin ileriye dönük olması için x serisi anakart kullanılmasıydı sanıyorum ki aklımda kalan.Ama siz B serisinin amd ile ve oyun için daha avantajlı olduğunu belirttiniz.Uyarınız için teşekkürler

Palit Turing kartlarda dual modellerini giriş, gamepro modellerini orta/üst şeklinde çıkarmıştı yanlış mı hatırlıyorum?
Doğru ama fiyatlara bakarsak Ventus, TUF gibi giriş seviyesi modeller ile aynı fiyata sahip. Genel olarak 3000 serisinde düşük seviye kart göreceğimizi düşünmüyorum.

Palit GameRock serisi ilginç şekilde siteden kaldırılmış o garip geldi.

Palit olarak daha üst seviye GameRock ve Jetstream modelleri gelecektir diye düşünüyorum.

@Sylveon onlar ileride gelecektir doğru. Yalnız Nvidia'nın sitesinde satışa açılır açılmaz tükendi tüm kartlar. Reddit yıkılıyordu tüm kartları botlar satın aldı diye. Aynısının 3070'de yaşanacağını düşünmüyorum. Ekim gibi çeşitlilik arttıkça ve daha fazla yerde satışa sunuldukça fiyatlar oturacaktır Türkiye piyasasında da.
Diğer arkadaşlarında önerisi beklemem üzerineydi sanırım en az 2 ay daha beklemek mantıklı olacak..Ana kart içinde açıkcasi çok fazla yorum okudum şu son bir kaç günde Amd işlemcilerin ileriye dönük olması için x serisi anakart kullanılmasıydı sanıyorum ki aklımda kalan.Ama siz B serisinin amd ile ve oyun için daha avantajlı olduğunu belirttiniz.Uyarınız için teşekkürler

Kalan parçaları yavaş yavaş toplayabilirsin. Anakart, RAM, kasa, güç kaynağı, depolama için bir şey farketmeyecek. Yalnızca ekran kartı ve işlemciler için yeni nesil arefesindeyiz o kadar. İndirimde buldukça al dursun evinde. Sonra kendin de birleştirtebilirsin parçaları tercih senin tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı