Ryzen 7 3700X ve RX 5700 XT Sistem Toplama

btnbyrktr

Centipat
Bu sistemi almayı düşünüyorum. Önerilerinizi ve fikirlerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler.
IMG_8472.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek kelimeyle muazzam. Yalnız bir nokta var. O da RX 5700XT'nin henüz tam anlamıyla değerlendirilmemiş olması. Ne gibi sorunlar çıkartabilir bilmiyoruz bu bir, ikincisi lansman modeliyle satılıyor. Henüz düzgün bir soğutması yok ayrıca estetik değil. Çok yüklenmeyeceğim diyorsan ve estetik çok da önemli değil dediğin anda hiç problem kalmıyor.

Alternatifin RTX 2070 ya da GTX 1070ti. Ama bu önerim değil tabi, sadece alternatif. 5700XT'nin performansı çok çok iyi görünüyor.

Tek kelimeyle muazzam. Yalnız bir nokta var. O da RX 5700XT'nin henüz tam anlamıyla değerlendirilmemiş olması. Ne gibi sorunlar çıkartabilir bilmiyoruz bu bir, ikincisi lansman modeliyle satılıyor. Henüz düzgün bir soğutması yok ayrıca estetik değil. Çok yüklenmeyeceğim diyorsan ve estetik çok da önemli değil dediğin anda hiç problem kalmıyor.

Alternatifin RTX 2070 ya da GTX 1070ti. Ama bu önerim değil tabi, sadece alternatif. 5700XT'nin performansı çok çok iyi görünüyor.
Yorumun için çok teşekkürler.
Bir kaç sorum olucaktı 5700xt ısınma problemi hakkında bildikleriniz nelerdir ?
Fanlı modelleri ne zaman çıkıcak bir bilginiz var mı ?
Ekran kartını değiştirmeli miyim sizce ?

Ekran kartı dışında tüm bileşenlerimiz aynı hemen hemen. Ekran kartını ben de almak istiyorum fakat referans olan modeller gözümü korkutuyor. En azından 1 hafta daha beklemeni öneririm Ağustos'un ilk haftası çıkarsa referans olmayanlar üzülürüm şahsen. (1 hafta daha beklerdim derim o zaman da :D)

Bilinen o ki eylul ayi ortalarina cikicagi soyleniyor custom modellerin ekran karti icin. Size onerim beklemeniz cunku diger turlu ısı ile basa cikmaniz gerekecektir. Sistem guzel ama takildigim tek nokta ram ler acikcasi hyperx lerin gecikne surelerinin yuksek olmasi ve ayni fiyata daha iyi alternatiflerin olmasi beni ona karsi sogutuyor. Degisirse ram ler sahane otesi olur zannimca.

Bilinen o ki eylul ayi ortalarina cikicagi soyleniyor custom modellerin ekran karti icin. Size onerim beklemeniz cunku diger turlu ısı ile basa cikmaniz gerekecektir. Sistem guzel ama takildigim tek nokta ram ler acikcasi hyperx lerin gecikne surelerinin yuksek olmasi ve ayni fiyata daha iyi alternatiflerin olmasi beni ona karsi sogutuyor. Degisirse ram ler sahane otesi olur zannimca.

Önerebileceğiniz ramleri bilmek isterim.

Önerebileceğiniz ramleri bilmek isterim.
Butceniz ne kadar bilmiyorum ancak Gskills TridentZ serisi oneririm ya da Corsair(Dominant miydi tam emin degilim adindan da oyle bir seydi) ust serisi cunku internette gordugum kadariyla OC yapma imkani sunan ve dusuk gecikme seviyelerine sahip oldugundan cogu OC tutkunu bunlara yoneliyor. Hyperx in kontrol uniteleri pek sevilmiyor ancak esnetik anlamda guzel dizaynlari var haklarini yememek lazim. Bu noktada biraz sizin tercihlerinize kaliyor. Forumda Ram tavsiyelerine de bakabilirsiniz ancak yabanci forumlarda daha detayli calisma ornekleri var. Ayni fiyat bandinda olmasini isterseniz de ona gore oneriler sunabilirim.

Butceniz ne kadar bilmiyorum ancak Gskills TridentZ serisi oneririm ya da Corsair(Dominant miydi tam emin degilim adindan da oyle bir seydi) ust serisi cunku internette gordugum kadariyla OC yapma imkani sunan ve dusuk gecikme seviyelerine sahip oldugundan cogu OC tutkunu bunlara yoneliyor. Hyperx in kontrol uniteleri pek sevilmiyor ancak esnetik anlamda guzel dizaynlari var haklarini yememek lazim. Bu noktada biraz sizin tercihlerinize kaliyor. Forumda Ram tavsiyelerine de bakabilirsiniz ancak yabanci forumlarda daha detayli calisma ornekleri var. Ayni fiyat bandinda olmasini isterseniz de ona gore oneriler sunabilirim.

Ramlere ayırabileceğim bütçe 1000 bandına kadar çıkabilir

Yapılan incelemelerde Ryzen 3000 serisi için en iyi performansı 3600 MHZ RAM ile alınabiliyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun burda zaten :) problemler hakkında kimsenin bilgisi yok. O kadar uzun süre kullanan yok daha. Çok yeni çıktığı için henüz detaylı deneyim yok. MSI ve Gigabyte mühendisleri başarılı soğutucu firmalarıyla ortaklaşa çalışıp çift fanlı ve üç fanlı modellerin lansmanlarını yapar. En geç eylül ayında piyasaya çıkar. Ama bu modellerin de güvenirliği kasım aralık gibi kanıtlanır.

Ekran kartını değiştirin diyemem, deneyip görebilirsiniz. Ancak şu gerçek, karta biraz yüklendiğinizde ısınma sorunu olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı