Ryzen 7 3700X vs Ryzen 7 4800H

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
iç mimar
Arkadaşlar bu iki işlemci arasında "3D Rendering" benchmark değerlerine bakıyordum.

ss1.png

Acaba doğru listeye mi bakıyorum? 9683 ve 8711 rakamları neyi ifade ediyor? Mesela 3700X'in 10 dakikada aldığı renderi, 4800H 11 dakikada alıyor diyebilir miyiz?

R7 4800H dizüstü işlemcisidir. Burada tahmin edilen maksimmum performansı yazılmış. Normal şartlar altında ısınınca yavaşlamak zorunda kalıcaktır. Elimde test edebileceğim yok ama tahminen 3700X'in 10 dakikalık renderını 15 dakika da yapar, belki daha da sürebilir soğutmaya bağlı,

Arkadaşlar bu iki işlemci arasında "3D Rendering" benchmark değerlerine bakıyordum.

Eki Görüntüle 959687

Acaba doğru listeye mi bakıyorum? 9683 ve 8711 rakamları neyi ifade ediyor? Mesela 3700X'in 10 dakikada aldığı renderi, 4800H 11 dakikada alıyor diyebilir miyiz?
Diyebilirsin. 3700X çoklu anlamda 4800H'tan daha iyi. Muhtemelen tekli anlamda da iyidir. Bu sayilar bir test sonucu programın işlemcinin gücünü baz alarak verdiği puanlar.

R7 4800H dizüstü işlemcisidir. Burada tahmin edilen maksimmum performansı yazılmış. Normal şartlar altında ısınınca yavaşlamak zorunda kalacaktır. Elimde test edebileceğim yok ama tahminen 3700X'in 10 dakikalık renderını 15 dakika da yapar, belki daha da sürebilir soğutmaya bağlı,

Hocam sonunda H olunca dizüstü işlemcisimi oluyor?

Hocam sonunda H olunca dizüstü işlemcisimi oluyor?
H zaten performansı azaltılmış oluyor fazla ısınmasın diye. H, Q, M falan olursa mobil işlemci oluyor. Dizüstü işlemcileri zaten farklı bir ad alıyor. R7 4800 diye bir işlemci yok masaüstünde.

R7 4800H dizüstü işlemcisidir. Burada tahmin edilen maksimmum performansı yazılmış. Normal şartlar altında ısınınca yavaşlamak zorunda kalıcaktır. Elimde test edebileceğim yok ama tahminen 3700X'in 10 dakikalık renderını 15 dakika da yapar, belki daha da sürebilir soğutmaya bağlı,

Evet, aslında masaüstü bilgisayarımı mobil bir bilgisayara çevirmek istediğim için araştırma yapıyorum. Masaüstünden çok memnunun ama taşıma konusunda malum sıkıntılı oluyor.
Eğer ısınma sorunu dediğiniz kadar problem yaratmaz ve render süresinde ufak farklarla 3700X'i takip edebilir ise o kadarını tolare edebilirim. Zira bir yerden kaybederken diğer yandan taşınabilirlik kazancı olacak.

Evet, aslında masaüstü bilgisayarımı mobil bir bilgisayara çevirmek istediğim için araştırma yapıyorum. Masaüstünden çok memnunun ama taşıma konusunda malum sıkıntılı oluyor.
Eğer ısınma sorunu dediğiniz kadar problem yaratmaz ve render süresinde ufak farklarla 3700X'i takip edebilir ise o kadarını tolare edebilirim. Zira bir yerden kaybederken diğer yandan taşınabilirlik kazancı olacak.
yani ihtiyaca bağlı tabiki ama uzun işlemlerde giderek daha çok sıcaklık sorun yaratacaktır. Bide uzun süre sıcak kalırsa ömrü azalır diyorlar ondan çok emin değilim. Şimdi internette buldum. Yüzde 82'si ne denk gelir gibi gözüküyor ama tekrardan söyliyeyim en iyi senaryo bu

Geri
Yukarı