Ryzen 7 3700X'den Ryzen 5 1600 AF'ye geçmek

İşlemcine 3500X işlemci Gigabyte B450 anakart ve excavator soğutucu verebilirim işlemci ve anakartın 1.5 yıl garantisi var ilan linki bırakıyorum. İşlemcim 6600XT'yi düzgün beslemediği için 3600 ya da 3700X işlemci arıyorum.

İşlemcine 3500X işlemci Gigabyte B450 anakart ve excavator soğutucu verebilirim işlemci ve anakartın 1.5 yıl garantisi var ilan linki bırakıyorum. İşlemcim 6600XT'yi düzgün beslemediği için 3600 ya da 3700X işlemci arıyorum.

Malesef öyle bir ticaret yapamam. 2. el anakart almaya karşıyım. İşlemci ve anakartı birlikte almayı düşünürseniz işlemci takası ile ilgili görüşebiliriz. Kasa ilanıma buradan ulaşabilirsiniz;

Amacım fp PC toplamak. Elimdeki parçalarla kar etmeye çalışıyorum çünkü yüksek fiyatlı PC'yi saçma buluyorum. RTX3050 gayet fp olacağa benziyor ona ayak uyduracak ekipmanlara downgrade yapmayı planlıyorum. Aksi halde zaten gider 3090 alırdım. Siz ne önerirsiniz bu bağlamda?

Şöyle bir durumda var aklınızda bulunsun. R5 1600 AF işlemcinin RAM frekans hızı 2667 oluyor maksimum. Technopat sosyalde bir konuda görmüştüm. Bunu da göz önüne alarak düşürün işlemci modelinizi. Sadece kâr amaçlı düşürmek istiyorsanız sisteminizi bence ekran kartınız dursun. Dediğim gibi zaten 3050 ile hemen hemen aynı performansı verecektir ki fiyatları da birbirine yakın olur benim kanaatimce. Sadece işlemciyi düşürün ama 1600 AF'ye dikkat!

Yeni konular

Geri
Yukarı