Ryzen 7 3700X'den Ryzen 5 1600 AF'ye geçmek

10 bin civarına RTX 3050 hazir sistem bulursan 10. Nesil yada 11. Nesil Intel al bence, sadece sattığın ekran kartı fiyatina almış olursun. Öteki parçaları da böylece ikinci elde satabilirsin.

9000TL elinde duruyor mu yoksa kullandin mi?
Bu bilgisayarla zaten cok rahay oyun oynayabilirsin ozellikleri iyi sadece guzel bir ekran karti lazim.
Bence elindeko parcalari satip downgrade yapma elinde 9K duruyorsa guzel bir ekran karti onerelim al sisteme tak oyna istedigin oyunu.

Parasal sorunum yok hocam. Amacım fp bilgisayar toplamak çünkü diğer işler için elimde M1 Max var.

3050 almak bence gereksiz masraf. Zaten 3050 1660S/1660 Ti civarında bir performans sunuyor. Bence sisteminiz gayet güzel. Eğer 9K varsa elinizde işlemciyi 2600e düşürün ekran kartınızıda satın. 2060 ya da 2060S tarzı bir kart alınabilir.

Amacım fp PC toplamak. Elimdeki parçalarla kar etmeye çalışıyorum çünkü yüksek fiyatlı PC'yi saçma buluyorum. RTX3050 gayet fp olacağa benziyor ona ayak uyduracak ekipmanlara downgrade yapmayı planlıyorum. Aksi halde zaten gider 3090 alırdım. Siz ne önerirsiniz bu bağlamda?

Biraz baktım bence işlemciyi ve anakartı satın kalan parayla i5 11400F alın 2200 TL sıfırı bir de LGA 1200 pin anakartı alın daha mantıklı.

LGA 1200 anakartlar 1200 liradan başlıyorlar. İşlemci 2200 bu downgrade ile kar etmiş olmuyorum zarar etmiş oluyorum. Parça küçülüyor ve cebime çok az kazanç geliyor :D sizce i3 10105F almak mantıksız mı olur?
10 bin civarına RTX 3050 hazir sistem bulursan 10. nesil ya da 11. nesil Intel al bence, sadece sattığın ekran kartı fiyatina almış olursun. Öteki parçaları da böylece ikinci elde satabilirsin.

Bilgisayarımdaki PSU ve kasa ülkemizde satılan en sessiz kasa ve PSU o parçalardan vazgeçmek istemiyorum. Diğer parçaların her birini değiştirebilirim. Dediğinizi düşündüm o kasayı alıp parçalar değiştirip istemediğim parçalı kasayı satabilirim. Mantıklı yaklaşım snipelamaya çalışacağım.

Parasal sorunum yok hocam. Amacım fp bilgisayar toplamak çünkü diğer işler için elimde M1 Max var.

Amacım fp PC toplamak. Elimdeki parçalarla kar etmeye çalışıyorum çünkü yüksek fiyatlı PC'yi saçma buluyorum. RTX3050 gayet fp olacağa benziyor ona ayak uyduracak ekipmanlara downgrade yapmayı planlıyorum. Aksi halde zaten gider 3090 alırdım. Siz ne önerirsiniz bu bağlamda?

LGA 1200 anakartlar 1200 liradan başlıyorlar. İşlemci 2200 bu downgrade ile kar etmiş olmuyorum zarar etmiş oluyorum. Parça küçülüyor ve cebime çok az kazanç geliyor :D sizce i3 10105F almak mantıksız mı olur?
Bence mantıklı 3 3100 civarında performansı var diye biliyorum

Bilgisayarımdaki PSU ve kasa ülkemizde satılan en sessiz kasa ve PSU o parçalardan vazgeçmek istemiyorum. Diğer parçaların her birini değiştirebilirim. Dediğinizi düşündüm o kasayı alıp parçalar değiştirip istemediğim parçalı kasayı satabilirim. Mantıklı yaklaşım snipelamaya çalışacağım.

Parasal sorunun yoksa hiçbir seyi satmana gerej yok. Sadece ekran karti al RTX 3050 oneririm.

Ryzen 3 3100 işlemci
anladım çok teşekkür ederim. ancak i3 10100f almak yerine 1600 af almak çok daha mantıklı sanıyorum arada baya yüksek bir performans farkı var. İ3 10100F alınca 1200 soketli anakart almak gerekiyor ve yine aynı çukura düşüyoruz. 1100 lira vermek istemiyorum. O parayı versem zaten kendi anakartımı downgrade yapmama gerek kalmaz.

1600 af sıfır kutulu sahibinden.com'da 1600e satıyor kurumsal bi satıcı. Onu ve s2h v2 alırsam ( 500 TL ) toplamda 2100 lira yapıyor. Bu mantıklı bir downgrade sanıyorum. Ryzen 7 3700x'i 3300'e satarsam - 1300 'de anakartımı satarsam 4600 yapıyor. 4600 - 2100 = 2500 lira kar etmiş oluyorum. oldukça mantıklı geliyor bu bana.
Edecegin kâra degmez
üst yorumu okur musunuz. Bu sizce mantıksız mı görüşlerinizi merak ediyorum. boşa 2500 lira evde duracağına cebimde dursun diye düşünüyorum...

Anladım çok teşekkür ederim. Ancak i3 10100F almak yerine 1600 AF almak çok daha mantıklı sanıyorum arada bayağı yüksek bir performans farkı var. i3 10100F alınca 1200 soketli anakart almak gerekiyor ve yine aynı çukura düşüyoruz. 1100 lira vermek istemiyorum. O parayı versem zaten kendi anakartımı downgrade yapmama gerek kalmaz.

1600 AF sıfır kutulu sahibinden.com'da 1600e satıyor kurumsal bir satıcı. Onu ve S2H V2 alırsam ( 500 TL ) toplamda 2100 lira yapıyor. Bu mantıklı bir downgrade sanıyorum. Ryzen 7 3700X'i 3300'e satarsam - 1300'de anakartımı satarsam 4600 yapıyor. 4600 - 2100 = 2500 lira kar etmiş oluyorum. Oldukça mantıklı geliyor bu bana.

Üst yorumu okur musunuz? Bu sizce mantıksız mı görüşlerinizi merak ediyorum. Boşa 2500 lira evde duracağına cebimde dursun diye düşünüyorum...

Dediğiniz mantıklı LGA 1200 pahalı Ryzen 5 1600 AF güzel bende kullanıyorum

Şu anki piyasa koşullarında en mantıklısı bu gibi aynen hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı