Ryzen 7 3800X sistemde performans düşüşü

SavixieN

Decapat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Merhabalar,

Son zamanlarda gözle fark edilir bir performans kaybım söz konusu olduğunu söyleyebilirim. CS:GO'da 500-600'lere kadar FPS performansı görüyordum. Şimdi aynı ayarlarda 150-200 ve hatta arada bir droplar bile yiyorum. FIFA 21 gibi bir oyunda bile ardı arkasına kesilmeyen droplar yiyorum. Windows 10 Pro'dan Home'a geçtim ve diskimi bile upgrade ettim. Şu an ekran kartımı kullanmayacak programlar açıkken %10'u geçen kullanım oranları gözlemliyorum. İndirdiğim Photoshop CC2021 programından dolayı mining mi yapıyorlar? Kafayı yemek üzereyim.

Sistem özelliklerim;

● CPU: AMD Ryzen ™ 7 3800X.
● Water cooled: Cooler Master Masterliquid ML240l V2 RGB.
● RAM: HyperX Fury RGB DDR4 16x2 3200 MHz.
● GPU: ASUS Gaming a6g RTX2060.
● Motherboard: MSI MEG X570 Tomahawk Wi-Fi
● Power Supply: Zalman ZM1000-EBT 80+ Gold 1000W modular.
● M2.1 SSD: Samsung 970 EVO Plus 250GB.
● M2.2 SSD: Corsair MP300 120 GB.
● SSD: James Donkey 240 GB.
● HDD: Seagate 1TB" 7200RPM.
● Monitör: BenQ Zowie XL2546-K 240Hz 0, 5ms & AOC G2460 144 Hz 1ms.
● Headset: HyperX Cloud II.
● Mouse: BenQ Zowie FK1+
● Keyboard: Logitech G213.
● Gamepad: 2X Logitech F310.
● Cam: Logitech C922.

Teşekkürler :)

MSI x570 i dragon center le mi kullaniyorsun , MSI x570 ler cins dır habire int . ... Konuştuğu için ( abi bayos ( bios ) geldi hadi güncelle lan yok oğlum dur biraz , bak valla darilirim oyun lar da FPS düşünürüm aksiririm tiksiririm lannn dur , abi dragon center,,, lan başlatma dragon center ine DC den güncelleme yapayım da işlemci yi var da yok da gaz la babamın dediği gibi bagirtma arabayı ,,, bagirtma çocuğu senin anlayacagin MSI x570 de biraz daha dikkatli kullanım ve güncelleme gerekli . Bir de mouse klavye USB si seçer aklın da olsun .

MSI x570 i dragon center le mi kullaniyorsun , MSI x570 ler cins dır habire int . ... Konuştuğu için ( abi bayos ( bios ) geldi hadi güncelle lan yok oğlum dur biraz , bak valla darilirim oyun lar da FPS düşünürüm aksiririm tiksiririm lannn dur , abi dragon center,,, lan başlatma dragon center ine DC den güncelleme yapayım da işlemci yi var da yok da gaz la babamın dediği gibi bagirtma arabayı ,,, bagirtma çocuğu senin anlayacagin MSI x570 de biraz daha dikkatli kullanım ve güncelleme gerekli . Bir de mouse klavye USB si seçer aklın da olsun .

Evet, Dragon Center ile kullanıyorum. USB'leri nereye takacağımı nasıl anlayacağım?

Klavye mouse USB sürümü 2 ise 2 ye 3 ve ise 3.0 yada 3.1 gen 1 , gen 2 ye umarım anlatabilmisim dır , USB 2 surumlu mouse klavye USB 3 sürümlu USB ye takınca garip davranış lar sergiliyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı