Ryzen 7 4750G PRO vs Ryzen 5 4650 Pro Ryzen 7 2700X vs Ryzen 7 2600X vs Ryzen 7 1700

Bütçe
4000
P

Eki ileride R5 3600'e 3090 gibi üst kartlar takıldığında 1080p de ne gibi işler yapar?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan diğer işlemcilere göre ne kadar darboğaz yediğini görebilirsiniz. Ayrıca videoda hem işlemci OC denenmiş hem de RAM'ler tune işlemine sokup denenmiş. RTX 3080 ile denendiğini unutmamak lazım 3090'da bu darboğaz bir tık daha fazla olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Buradan diğer işlemcilere göre ne kadar darboğaz yediğini görebilirsiniz. Ayrıca videoda hem işlemci OC denenmiş hem de RAM'ler Tune işlemine sokup denenmiş. RTX 3080 ile denendiğini unutmamak lazım 3090'da bu darboğaz bir tık daha fazla olacaktır.

Anlaşılan 3060 tarzı kartları besleyecek kapisitede gibi görünüyor.

Ryzen 7 4750G'nin önbelleği düşük o kadar 8 çekirdek olamasına rağmen 3090 da darboğaz yapar mı?
Emin değilim ama darboğaz az olacaktır diye tahmin ediyorum. Fakat böyle bir işlemci alınacaksa yanına 3090 almak pek mantıklı değil. Eğer böyle bir işlemciyi ileride ekran kartı almak için almak istiyorsanız bunu 2.elden satıp kendinize yeni 5000 serisinden bir işlemci almak çok daha faydalı olacaktır.

Emin değilim ama darboğaz az olacaktır diye tahmin ediyorum. Fakat böyle bir işlemci alınacaksa yanına 3090 almak pek mantıklı değil. Eğer böyle bir işlemciyi ileride ekran kartı almak için almak istiyorsanız bunu 2.elden satıp kendinize yeni 5000 serisinden bir işlemci almak çok daha faydalı olacaktır.

Benim APU'ya yönelmemin sebebi GT 740 ekran kartım ve şu an işlemcim i7-860 APU'ya geçince rahatlarım sonra daha ileride ekran kartı eklerim diye düşünmüştüm ilk başta.

Benim APU'ya yönelmemin sebebi GT 740 ekran kartım ve şu an işlemcim i7-860 APU'ya geçince rahatlarım sonra daha ileride ekran kartı eklerim diye düşünmüştüm ilk başta.
APU işlemciden çok fazla bir şey beklememek lazım fakat GT740 ekran kartından daha iyi performans verecektir. Dediğim gibi şimdi bunu alıp sonradan bir ekran kartı ve işlemci güncellemesine gidebilirsiniz bu donanımlar markette daha bulunabilir olduğunda.
Ayrıca şimdi kontrol ettim 4750g işlemci performansı olarak çok iyi değilmiş, yani çok daha büyük bir darboğaz söz konusu olabilir ryzen 5 3600'den.

APU işlemciden çok fazla bir şey beklememek lazım fakat GT740 ekran kartından daha iyi performans verecektir. Dediğim gibi şimdi bunu alıp sonradan bir ekran kartı ve işlemci güncellemesine gidebilirsiniz bu donanımlar markette daha bulunabilir olduğunda.

Ayrıca şimdi kontrol ettim 4750G işlemci performansı olarak çok iyi değilmiş, yani çok daha büyük bir darboğaz söz konusu olabilir Ryzen 5 3600'den.

video ya göre 4700G'den az daha kötü 4750G daha iyidir ama fiyat farkına değmez düşüncem.
video ya göre 4700G'den az daha kötü 4750G daha iyidir ama fiyat farkına değmez düşüncem.

4700 g GT 1030'dan iyi oyunlarda 750 Ti ayarında denilebilir 4750G fiyatı biraz daha az olsa alınabilir yine de.

Ayrıca şimdi kontrol ettim 4750G işlemci performansı olarak çok iyi değilmiş, yani çok daha büyük bir darboğaz söz konusu olabilir Ryzen 5 3600'den.

Ryzen 5 4650 Pro için ne diyebiliriz 3600'e göre CPU performasnı az geride dahili ekran kartı yine 1030 seviyesinde aynı fiyata bulunabiliyor​

Son düzenleme:

Geri
Yukarı