Ryzen 7 4800H aşırı ısınma

Sürücüleriniz güncelleyin, Windows onarım komutlarını uygulayın, ısıdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
Şimdi denediğim onarım komutları :
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /scanhealth
sfc /scannow
hepsini başarıyla uyguladı ve sorun çıkmadı bilgisiyarın uygulamasının taramasını yaptım ondada sorun çıkmadı (işlemci kontrol için)
Bilgisayarın tam modeli nedir?
Lenovo 82EY00CHTX
Sürücüleriniz güncelleyin, Windows onarım komutlarını uygulayın, ısıdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.
Büyük ihtimal yazılımsal ( YouTube'da müzik dinlerken video izlerken sorun yaşamıyorum ) çünkü hoperlördeyken kulaklığı takınca kulaklığa giden bir cızırtı sesi kulaklığı çıkarınca hoperlöre geri geliyor garip bir şekilde.Ses sürücüsünde sıkıntı olabilir diye düşünüyorum ilk 2 ay yoktu çünkü

Lenovo 82EY00CHTX

Aynı model laptopu kullanıyorum fakat böyle bir sorun yaşamıyorum.

Hangi ısı kipi ayarı seçili?

1617841825213.png

Büyük ihtimal yazılımsal ( YouTube'da müzik dinlerken video izlerken sorun yaşamıyorum ) çünkü hoperlördeyken kulaklığı takınca kulaklığa giden bir cızırtı sesi kulaklığı çıkarınca hoperlöre geri geliyor garip bir şekilde. Ses sürücüsünde sıkıntı olabilir diye düşünüyorum ilk 2 ay yoktu çünkü.

Hocam ses sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmayı dener misiniz?

Aynı model laptopu kullanıyorum fakat böyle bir sorun yaşamıyorum.

Hangi ısı kipi ayarı seçili?
Şarja Takılı İken Performans kipi + Tasarruf Kipi açık Pilde iken Dengeli Hangisini önerirsiniz
ve cihazın uygulamasındaki ses bölümünden hangisini kullanayım alakası olabilir mi?
Hocam ses sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmayı dener misiniz?
Aygıt Yöneticisi > Ses Giriş ve Çıkışları > Hoperlör Realtek audioyu kaldırdım Yeniledim Geri geldi
Aygıt Yöneticisi > Ses ve oyun denetliyicileri > Realtek audio kaldırdım > Lenovonun sitesinden indirdiğim driveri kurdum ve yeniden başlattım Müzik açtım ve şuan ses gayet güzel DÜZELTME : Arada sırada gene oluyor 1 saniyelik şekilde

Son düzenleme:
Aygıt yöneticisi > ses giriş ve çıkışları > hoparlör Realtek Audio'yu kaldırdım yeniledim geri geldi.
Aygıt yöneticisi > ses ve oyun denetliyicileri > Realtek Audio kaldırdım > Lenovo'nun sitesinden indirdiğim driveri kurdum ve yeniden başlattım müzik açtım ve şu an ses gayet güzel düzeltme: Arada sırada gene oluyor 1 saniyelik şekilde.

Ses, video ve oyun denetleyicilerinde ki bütün ses sürücülerini silin ve yeniden başlatın. Kullanmadığınız ses sürücülerini devre dışı bırakın.
Sürücü kaldırma işlemine rağmen hala önceki gibiyse daha ciddi bir sorun vardır ve muhtemelen donanımsal.

Ses, video ve oyun denetleyicilerinde ki bütün ses sürücülerini silin ve yeniden başlatın. Kullanmadığınız ses sürücülerini devre dışı bırakın.
Sürücü kaldırma işlemine rağmen hala önceki gibiyse daha ciddi bir sorun vardır ve muhtemelen donanımsal.
Böyle bir konuşma buldum aynı şekilde bendede böyle aniden geliyor ilk 2 ay yoktu donanımsalsa kulaklıklada oynarım büyük bir problem değil benim için ama cızırtı sesi kulaklığa geliyor takınca 😁 o zaman böyle kullanacağım anlaşılan
Bendeki tek fark oyunda iken de oluyor ( her zaman değil ) aygıt yöneticisinde DxDiag'ta bozuk bir aygıt gözükmemekte

Dosya Ekleri

• IMG_20210408_143230.jpg
    IMG_20210408_143230.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 41
Şarja Takılı İken Performans kipi + Tasarruf Kipi açık Pilde iken Dengeli Hangisini önerirsiniz
ve cihazın uygulamasındaki ses bölümünden hangisini kullanayım alakası olabilir mi?

Ben her zaman dengeli de kullanıyorum, performans kaybetmeden az fan sesi ve sıcaklık elde ediyorum

Böyle bir konuşma buldum aynı şekilde bende de böyle aniden geliyor ilk 2 ay yoktu donanımsalsa kulaklıkla da oynarım büyük bir problem değil benim için ama cızırtı sesi kulaklığa geliyor takınca 😁 o zaman böyle kullanacağım anlaşılan.
Bendeki tek fark oyunda iken de oluyor ( her zaman değil ) aygıt yöneticisinde DxDiag'ta bozuk bir aygıt gözükmemekte.

Problem değilse o şekilde kullanın kronikte olabilir, mesela benim notebookta da coil whine var, takmıyorum. Kafaya takmamak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı