Çözüldü Ryzen 7 4800H laptop mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

HarS

Femtopat
Daha fazla  
Oyun dışında laptopumu kullanırken siyah ekran veya mavi ekran alıyorum, oyun oynarken hiçbir şey olmuyor ama laptopun başında değilken 10 15 dakika arasında ekranı siyah oluyor (alttan sahne ışığı gibi ışık geliyor). Laptopumun başında iken ise çok nadir oluyor, kullanırken 2 defa denk geldim ama yalnız bıraktığım zaman siyah ekran oluyor.

DMP dosyalarım aşağıdaki linktedir:

Laptopumun özellikleri:
NVIDIA 1660 Ti ekran kartı
8 GB RAM
Ryzen 7 4800H işlemci
480GB NVMe SSD.

Çözüm
Harici ekran kartı sürücünüzü de güncellediniz mi? Ayrıca AMD'nin sitesinden chipset sürücülerinizi de güncellemeyi unutmayın.

Teşekkürler öncelikle, sürücülerimi komple güncelledim(ağ kartı, hem işlemci hem NVIDIA ekran kartımı, chip set vb.) Şimdi garantiye göndereceğim. Konuya ilgi gösteren herkese teşekkür ederim.
Merhabalar.
Garantiye yolladım, anakartımı değiştirdiler sorunum çözüldü. Konuyu gören, okuyan ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.
Saygılar.
Sorun sistem diskinde olabilir. HD Tune 5.75 indirip sisteme takılı tüm disklerin health sekmesinin ekran alıntısını paylaşabilirsiniz. Ek olarak mavi ekranı cihaz prize takılıyken mi aldınız yoksa şarjdayken mı?

Öncelikle ilgi gösterdiğiniz için teşekkürler.
Ek olarak mavi ekranı prizdeyken aldım.
Sorun sistem diskinde olabilir. HD Tune 5.75 indirip sisteme takılı tüm disklerin health sekmesinin ekran alıntısını paylaşabilirsiniz. Ek olarak mavi ekranı cihaz prize takılıyken mi aldınız yoksa şarjdayken mı?

HD Tune programındaki healt sekmesinde bir şey göstermediği için SSD firmasının kullandığı programın healtını attım.
Öncelikle ilgi gösterdiğiniz için teşekkürler.
Ek olarak mavi ekranı prizdeyken aldım.

HD Tune programındaki healt sekmesinde bir şey göstermediği için SSD firmasının kullandığı programın healtını attım.
@Enes3078 acaba bir çözüm buldunuz mu ?
SSD sağlığı ve Memtest üzerinden yaptığım testlerin screenshot dosyalarını da bırakacağım aşağıya siyah ekran sorunu tekrar verdiği için yazıyorum.
@Recep Baltaş @Enes3078

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-06 070854.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-06 070854.png
    218,5 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran görüntüsü 2021-05-13 013002.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-13 013002.png
    46,3 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran görüntüsü 2021-05-06 070854.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-06 070854.png
    218,5 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Kendi sürücümü bulup güncelledim şimdi biraz bilgisayarımı boşta bırakacağım ilgi gösterdiğin için teşekkür ederim. Deneyip sonucu bildireceğim.

Sorunum aynı şekilde devam ediyor.

Son düzenleme:
Oyun dışında laptopumu kullanırken siyah ekran veya mavi ekran alıyorum, oyun oynarken hiçbir şey olmuyor ama laptopun başında değilken 10 15 dakika arasında ekranı siyah oluyor (alttan sahne ışığı gibi ışık geliyor). Laptopumun başında iken ise çok nadir oluyor, kullanırken 2 defa denk geldim ama yalnız bıraktığım zaman siyah ekran oluyor.

DMP dosyalarım aşağıdaki linktedir:

Laptopumun özellikleri:
NVIDIA 1660 Ti ekran kartı
8 GB RAM
Ryzen 7 4800H işlemci
480GB NVMe SSD.
1.ekran kartı sürücünüzü silip yenisini kurun 2. bios menüsünü açın ordaki ayarları auto değilse auto yapın.

Kendi sürücümü bulup güncelledim şimdi biraz bilgisayarımı boşta bırakacağım ilgi gösterdiğin için teşekkür ederim. Deneyip sonucu bildireceğim.

Sorunum aynı şekilde devam ediyor.
Harici ekran kartı sürücünüzü de güncellediniz mi? Ayrıca AMD'nin sitesinden chipset sürücülerinizi de güncellemeyi unutmayın.

Teşekkürler öncelikle, sürücülerimi komple güncelledim(ağ kartı, hem işlemci hem NVIDIA ekran kartımı, chip set vb.) Şimdi garantiye göndereceğim. Konuya ilgi gösteren herkese teşekkür ederim.
Merhabalar.
Garantiye yolladım, anakartımı değiştirdiler sorunum çözüldü. Konuyu gören, okuyan ve yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.
Saygılar.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı