Ryzen 7 5800X için anakart önerisi

Bütçe
2500 TL

gizem123

Decapat
Ryzen 5800X için anakart araştırıyorum. Bütçe belirtirken kafam karışık. 150-180 pound civarı bir anakart arıyorum. TL karşılığına baktığımda şu an anakartlar Türkiye'de çok daha ucuz (burada 180 pound olan kart Türkiye'de 2-2.500 civarı) sanırım 2500 civarı diyebiliriz.
OC yapacağımı sanmıyorum ısınma sorunu yaşamak istemiyorum tabii ki.
Dahili Wi-Fi özelliği olması önemli, derli toplu bilgisayar istiyorum.

Bilgisayarın kullanım amacı mimari çizim programları: Revit, vray, SketchUp, Lumion...

Elimde bulunan diğer parçalar:
- Sapphire AMD Radeon RX590 Nitro+ 8 GB. (biliyorum düşük kalıyor, 1 yıl içerisinde yükseltmeyi planlıyorum)
- Samsung EVO 970 500 MB ve markasını vs hatırlamadığım bir SSD daha.
- Kingston HyperX Predator 2x8 GB 3000 MHz C15 DDR4 RAM (ekran kartını yükseltirken 32 GB'a çıkacak)

Bir de soğutucu olarak MSI MAG CoreLiquid 240r düşünüyorum, sizce uygun mudur?
Kasa ve PSU olarak da yine MSI seçtim ama estetik olarak çok da içime sinmedi açıkçası, önerilerinize açığım.

ASUS ROG B550-E veya ASUS ROG B550-F bakabilirsin.

Diğer bileşenler için bütçe belirtilmediği için şu daha iyidir diyemiyorum lakin. İçime sinmedi dediğin için.

Soğutucu için (Lian Li, Cooler Master, Corsair, SilverStone, Arctic)

Kasa (Corsair, Cooler Master, Lian Li, Phanteks bakabilirsin. Mesh olmasını tavsiye ederim. )
PSU için. (Corsair, EVGA, XPG, Seasonic, FSP ) markalarına bakabilirsin.

Son düzenleme:

Nerede yaşıyorsun hocam? Bende Gigabyte B550 AORUS PRO AC AM4 anakart var. Türkiye'de isen uygun fiyata verebilirim. Kapalı kutu newegg'den alındı kutusunda duruyor.

Wi-Fi özelliği var. 1.500 TL'ye kargo bana ait şekilde gönderebilirim eğer Türkiye'de isen.

Ryzen 5800X için anakart araştırıyorum. Bütçe belirtirken kafam karışık. 150-180 pound civarı bir anakart arıyorum. TL karşılığına baktığımda şu an anakartlar Türkiye'de çok daha ucuz (burada 180 pound olan kart Türkiye'de 2-2.500 civarı) sanırım 2500 civarı diyebiliriz.

Bilgisayarın kullanım amacı mimari çizim programları: Revit, vray, SketchUp, Lumion...

- Sapphire AMD Radeon RX590 Nitro+ 8 GB. (biliyorum düşük kalıyor, 1 yıl içerisinde yükseltmeyi planlıyorum)
- Kingston HyperX Predator 2x8 GB 3000 MHz C15 DDR4 RAM (ekran kartını yükseltirken 32 GB'a çıkacak)

Kasa ve PSU olarak da yine MSI seçtim ama estetik olarak çok da içime sinmedi açıkçası, önerilerinize açığım.

Kasa olarak Cooler Master td500.soğutucu olarak Lian Li galahad 240mm. Anakart olarak arkadaşların önerdikleri iyi.

İngiltere'deyim, o yüzden poundla bütçe belirtiyorum maalesef.
Bütçe konusunda sizin önerdiklerinizin buradaki karşılığına bakacağım zaten ve maalesef arada çok büyük fark şu an, o yüzden 2500 TL üstü önerileriniz varsa da değerlendiririm. Tomahawk tercihim aslında ama wi-fi yok, x570 tomahawk düşündüm o da amazonda stokdışı.
İngiltere'deyim, o yüzden poundla bütçe belirtiyorum maalesef.
Bütçe konusunda sizin önerdiklerinizin buradaki karşılığına bakacağım zaten ve maalesef arada çok büyük fark şu an, o yüzden 2500 TL üstü önerileriniz varsa da değerlendiririm. Tomahawk tercihim aslında ama wi-fi yok, x570 tomahawk düşündüm o da amazonda stokdışı.

Hocam attığım Rog güzeldir oradaki fiyatına bakabilirsiniz.
hocam İngiltere'de olup fiyatlar düşük olduğu için maalesef demeniz de baya ironik😂

Anakartlar hakkında pek bi bilgim yok ama Coreliquid soğutucu almanızı önermem başarılı değiller.
Sıcak bir örnek:

Yeni konular

Geri
Yukarı