Ryzen 7 5800X için soğutucu tavsiyesi

CüneyttK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Arkadaşlar Lian Li galahad 240mm soğutucum vardı dün itibarıyla artık tamamen bozuldu bana bu işlemciye göre kuvvetli bir kule tipi soğutucu önerir misiniz artık sıvı soğutuculardan soğudum.

Arkadaşlar Lian Li galahad 240mm soğutucum vardı dün itibarıyla artık tamamen bozuldu bana bu işlemciye göre kuvvetli bir kule tipi soğutucu önerir misiniz artık sıvı soğutuculardan soğudum.

Cooler Master ML240L kesinlikle yetecektir benim sistemde R5 5600X var gayet güzel soğutuyor bir arkadaşımda R7 5800X var ona da ML240 l taktık gayet güzel soğutuyor ve çok sessiz çalışıyor fiyatına göre mükemmel.

5800X sandığınız kadar ısınmıyor. Ben gayet yeteceğini düşünüyorum. Hatta serin bile çalıştırır. Bir hava soğutmaya 500'den fazla vermek saçmalık olacaktır.
Noctua NH-D15 gibi bir soğutucuyla bile sentetik testlerde anında 80 derece oluyor. Oyunlarda 70 derece. Senin sandığından daha çok ısınıyor. O dandik Çin malı soğutucu 5800X'i soğutamaz.

Noctua NH-D15 gibi bir soğutucuyla bile sentetik testlerde anında 80 derece oluyor. Oyunlarda 70 derece. Senin sandığından daha çok ısınıyor. O dandik Çin malı soğutucu 5800X'i soğutamaz.

5800X'i kullanma fırsatım olmadı. Kusura bakmayın incelemelerde soğutma performansı kısmına da çok bakmadım.

Geri
Yukarı