Ryzen 7 5800X işlemci açılır açılmaz 90 derece oluyor

justine

Yoctopat
Daha fazla  
Anakart
Msi mpg b550 gaming edge Wi-Fi
Bilindik bir siteden bilgisayar topladım arkadaşım yardımıyla, parçaları birleştirip gönder seçeneği mevcuttu ekran kartı, RAM ve SSD ben kendim taktım 2-3 ay sorunsuz şekilde mükemmel kullandım. Sonradan açılırken tıkırtı gelmeye başladı, işlemcim açılır açılmaz bile 90 derece olmaya başladı bir süre fark etmedim bu konuda bilgim olmadığı için.

Kendi kendine overclock yapıyordu BIOS'tan düzeltiyorum geri aynı şekilde Ryzen Master'dan, düzeltiyorum sabitliyorum sonra tekrar yeniden açıp kapadıktan sonra yine overclock yapıyordu.

2 saat oyun oynuyordum ve kapanıp işlemci çok ısındı uyarısı veriyordu.

Şu an direk açılır açılmaz veriyor BIOS ekranı açılıyor 2 dk sonra kapanıyor. Veya açılıyor ekran geliyor başlat butonuna gelince donup kapanıyor.

Geri komple göndersem çözerler mi sitesinde sadece sorunlu parça yazıyor oda aklımı karıştırıyor.
Yardım ederseniz çok sevinirim.

Sistemim:

İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X 3.8 GHz 8 çekirdekli.
Soğutucu: MSI MAG Core Liquid 360r 78.73 CFM.
Anakart: MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi ATX am4.
RAM: Corsair velegeance RGB Pro 8 GB.
SSD: Kingston KC2500 1TB M.2-3500 2900 NVMe.
Ekran kartı: Sapphire RX 6700XT 12 GB.
Güç kaynağı: Cooler Master MWE Bronze V2 750W 80+ Bronze.

Dosya Ekleri

• DFB44314-952E-4D52-946E-8995DB2BD086.jpeg
    DFB44314-952E-4D52-946E-8995DB2BD086.jpeg
    119,9 KB · Görüntüleme: 22
  • F50AE739-7A91-4FA1-BE2A-C5956BACD241.jpeg
    F50AE739-7A91-4FA1-BE2A-C5956BACD241.jpeg
    308 KB · Görüntüleme: 28
Kullandığın sıvı soğutma sorunlu bir model. Yüksek ihtimalle bozulmuştur. Deneme imkanın varsa farklı bir soğutma ile ya da stock soğutucusu ile dene.

Dediğinizin üzere boruları kontrol ettim biri çok sıcak oluyor açılınca normal midir bu.

Aşırı sıcak olmaması gerekiyor. Biraz göz atarsan kullandığın sıvı soğutma arızalı bir model zaten. Servise gönderirsen değişim yaparlar hatta mümkünse V2 modelini isteyin çünkü o modelde sorun olmadığını söylüyorlar.

Aşırı sıcak olmaması gerekiyor. Biraz göz atarsan kullandığın sıvı soğutma arızalı bir model zaten. Servise gönderirsen değişim yaparlar hatta mümkünse V2 modelini isteyin çünkü o modelde sorun olmadığını söylüyorlar.
Nasıl sökmeliyim vidahaları çıkartmam yeterli olur mu

Nasıl sökmeliyim vidahaları çıkartmam yeterli olur mu
Sorunun kesin sıvı soğutmadan olduğunu görmeden garantiye yollama ama yüksek ihtimalle sorun sıvı soğutmadan . Bende sıvı soğutma kullanıyorum ama kendim takmadım hiçte sökmedim o yüzden sökme konusunda yardımcı olamayacağım.

Sorunun kesin sıvı soğutmadan olduğunu görmeden garantiye yollama ama yüksek ihtimalle sorun sıvı soğutmadan. Bende sıvı soğutma kullanıyorum ama kendim takmadım hiç de sökmedim o yüzden sökme konusunda yardımcı olamayacağım.

Teşekkür ederim ben göndereyim.
Birkaç araştırmadada sizin gibi sıvı soğutmayı söylüyor.

Teşekkür ederim ben göndereyim.
Birkaç araştırmadada sizin gibi sıvı soğutmayı söylüyor.

Bu sayfaya göz atarsan ürününe değişim çıkıp çıkmadığına bakabilirsin.

Bu sayfaya göz atarsan ürününe değişim çıkıp çıkmadığına bakabilirsin.
Maalesef çıkmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı