Ryzen 7 5800X overclocktan sonra siyah ekran

Ryder718

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar işlemcime her türlü şekilde overclock denedim ancak her seferinde siyah ekran sorunlarıyla karşılaşıyorum ve PC kendine restart atıyor. Manual overclock ile yavaş yavaş voltaj vererek denedim, PBO denedim ancak her seferinde aynı sorun. Stok ayarlarda kullanmak istemememin sebebi boşta 63-66 derecelerde gezmesi.

Sistem;
Ryzen 7 5800x,
MSI B550 Gaming Carbon WİFİ,
MSI Gaming X Trio GeForce RTX 3070,
Corsair Vengeance 3200Mhz 8x4 RAM,
Western Digital Caviar Blue 1 TB x2,
HyperX Fury 128GB Sata SSD,
Crucial P5 500GB,
MSI Mag Coreliquid 360R 360mm Sıvı Soğutma,
Cooler Master MasterBox TD500 Mesh,
Asus Rog Strix 1000W 80+ Gold.

O sıvı soğutmayla stok ayarlarda boşta 63-66 derecelerde gezmesi imkansız. Soğutmanızı kontrol edin belki tam oturmamış veya temassızlık olabilir.

Undervolt değeri yetersiz olursa siyah ekran görürsünüz. Bios pilini çıkartıp bir süre bekledikten sonra geri takın. Ayarlarınız sıfırlanacaktır.

Undervolt değeri yetersiz olursa siyah ekran görürsünüz. Bios pilini çıkartıp bir süre bekledikten sonra geri takın. Ayarlarınız sıfırlanacaktır.
Yalnız siyah ekranı sadece overclock yaptıktan sonra görüyorum. Overclock yapmadığım zaman 66 dereceleri görüyor Cpu.

Termal macun mu kötü ve sahte olma ihtimali var mı? Boşta 35-40 gibi bir şey olması lazım.Soğutucuda bir terslik olmalı.Fanlar olması gerektiği hızda dönüyor mu

Termal macun mu kötü ve sahte olma ihtimali var mı? Boşta 35-40 gibi bir şey olması lazım.Soğutucuda bir terslik olmalı.Fanlar olması gerektiği hızda dönüyor mu
Cooler Master Mastergel Pro. Fanlarda bir sorun yok.
O sıvı soğutmayla stok ayarlarda boşta 63-66 derecelerde gezmesi imkansız. Soğutmanızı kontrol edin belki tam oturmamış veya temassızlık olabilir.
Söktüm ve termal macunu değiştirdim aynı sıcaklıklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı