Ryzen 7 5800X RTX 3070'li sistem toplama

canozce669

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

5800X ve 3070 sistem toplamak istiyorum. İşlemciyi 5 Kasım'da, ekran kartını uygun fiyat bulunca sipariş vereceğim. Diğer bütün bileşenleri bugün sipariş vereceğim.

M2 SSD

WD 1 TB HDD

GSKILL TRIDENT-Z CL16 3600 MHZ RAM

COOLER MASTER TD500 MESH KASA

GIGABYTE AORUS PRO WIFI ANAKART

SILVERSTONE 750W 80+GOLD PSU

SilverStone PF360 ARGB SIVI SOGUTUCU

Bu sistem sizce nasıl? Anakartı veya PSU'u değişmeli miyim sizce? Diğer parçalarda herhangi bir soru işaretim yok ama sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.
Bütçede 1000TL +- olabilir.
PSU olarak ;
veya
olabilir mi ?

Anakart olarak da 300 TL daha kısıp Elite versiyonunu almak mantıklı olur mu ? Ses kartından kısmak ne kadar mantıklı sizce?

Son düzenleme:
Güzel sistem, alabilirsiniz. Yalnız anakartı neden Mini ITX tercih ettiniz? Anakart olarak bunu önerebilirim.

Güzel sistem, alabilirsiniz. Yalnız anakartı neden Mini ITX tercih ettiniz? Anakart olarak bunu önerebilirim.
Merhaba,

Bahsettiğiniz anakartı bende düşündüm fakat forumlarda VRAM sıcaklığının fazla olması nedeniyle çok eleştri almış. Bende soğudum , anakart konusunda gigabyte aorus serisini beğenen çok fazla ve şikayet duymadım açıkçası o yüzden sıcak bakıyorum.

Psu'yu bence corsair alın. Corsair'den şaşmayın.
Teşekkürler , bende öyle düşünüyorum.

Aorus Elite modeli de güzel, onu da alabilirsin. Bu arada yanlış modeli atmışım. MEG modelini atacaktım Carbon atmışım. Ancak MEG fiyatı 4000 TL olmuş. :D
Elite modeli de alabilirim fakat onunda ses kartı pronun ki kadar iyi değil, 300 TL için keşke demek istemiyorum açıkçası. Denilebilir mi ?

Elite modeli de alabilirim fakat onunda ses kartı pronun ki kadar iyi değil, 300 TL için keşke demek istemiyorum açıkçası. Denilebilir mi ?
Siz bilirsiniz hocam. Mini ITX tasarım hoşuma gitmiyor pek. Ama siz kullanacaksınız.

Arkadaşlar merhaba,

5800X ve 3070 sistem toplamak istiyorum. İşlemciyi 5 Kasım'da, ekran kartını uygun fiyat bulunca sipariş vereceğim. Diğer bütün bileşenleri bugün sipariş vereceğim.

M2 SSD

WD 1 TB HDD

GSKILL TRIDENT-Z CL16 3600 MHZ RAM

COOLER MASTER TD500 MESH KASA

GIGABYTE AORUS PRO WIFI ANAKART

SILVERSTONE 750W 80+GOLD PSU

SilverStone PF360 ARGB SIVI SOGUTUCU

Bu sistem sizce nasıl? Anakartı veya PSU'u değişmeli miyim sizce? Diğer parçalarda herhangi bir soru işaretim yok ama sizin de fikirlerinizi almak istiyorum.
Bütçede 1000TL +- olabilir.
PSU olarak;
Veya.
Olabilir mi?

Anakart olarak da 300 TL daha kısıp Elite versiyonunu almak mantıklı olur mu? Ses kartından kısmak ne kadar mantıklı sizce?

Ekran kartı olarak ne düşünüyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı