Ryzen 7 5800X ve RTX3070 sistem uyumu

Hüseyin.klnç

Hectopat
Ryzen 7 5800X ve RTX3070 ile gorseldeki parcalar arasi uyum nasildir? Acaba sectigim hava sogutma 5800X'e yeterli gelir mi ve guc kaynaginin kalitesi nasildir? 1 2 FPS için 400TL daha verip 3600 MHz RAM almali miyim? Bir de islemci ve ekran kartini gotursem (N11'den aldim) bu parcalari Vatan Bilgisayar hepsini bir araya getirir mi? Simdilik sorularim bu kadar, eksik gordugunuz bir şeyler olursa lutfen duzeltir misiniz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot (84).png
    Screenshot (84).png
    193,6 KB · Görüntüleme: 91
Ben olsam kasayı TD500, bellekleri 3600 yapıp bir de sıvı soğutma alırdım, o işlemciye o hava soğutma pek iyi bir tercih değil, ayrıca PSU'yu 850W alın. Vatanda bir araya getirmezler fakat video izleyerek basitçe yaparsınız.

Ben olsam kasayı TD500, bellekleri 3600 yapıp bir de sıvı soğutma alırdım, o işlemciye o hava soğutma pek iyi bir tercih değil, ayrıca PSU'yu 850W alın. Vatan da bir araya getirmezler fakat video izleyerek basitçe yaparsınız.

Getiriyorlar. Tüm parçaları alınca mı yoksa belirli bir kuralı var mı bilmiyorum ama böyle bir hizmetleri var. Hatta ücreti ile haricen alınan parçaları da birleştiriyorlar diye biliyorum. Tabi pandemi döneminde sistem değişmediyse.

Ben olsam kasayı TD500, bellekleri 3600 yapıp bir de sıvı soğutma alırdım, o işlemciye o hava soğutma pek iyi bir tercih değil, ayrıca PSU'yu 850W alın. Vatan da bir araya getirmezler fakat video izleyerek basitçe yaparsınız.

3600MHz ile 3200MHz'in cok bir farki yok 1 2 FPS oynuyor zaten competitive PUBG oynuyorum yuksek MHz RAM'lerde cok crash hatasi alan gordum 3200 yeterli olur gibi 400TL vermeye degermi 3600MHz için.

Ayni paraya bunu buldum CL17 ile CL16 arasinda pek fark olmaz sanirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot (87).png
    Screenshot (87).png
    319,3 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı